Kantorowice 11 XII 2022

III Niedziela Adwentu

Przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z języka łacińskiego oznacza: „Radujcie się”. Jesteśmy dziś zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi, aby nas zbawić.

Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej troski o własną rodzinę. Rodzina jest pierwszym i podstawowym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

Jutro Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.

We wtorek św. Łucji, dziewicy i męczennicy z czasów cesarza Dioklecjana, patronki niewidomych i chorych na oczy.

We wtorek przypada też 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

W środę św. Jana od Krzyża, karmelity, żyjącego w XVI w, jednego z największych mistyków i teologów duchowości. Dzień modlitwy za Ojczyznę.

W piątek po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Od soboty 17 grudnia rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do świętowania Narodzenia Pańskiego. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia, zapowiadające narodzenie Chrystusa. Ale Boże Narodzenie to nie tylko historyczne przyjścia Chrystusa, lecz nade wszystko nasze osobiste spotkanie z Nim.

By lepiej przygotować się do przeżywania tej wielkie tajemnicy, jaką jest Narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, zapraszam na Msze św. roratnie, które są odprawiane w tygodniu o 17,00, a w niedziele o 7,30. Na Roratach od piątku odprawiana będzie Nowenna do Dzieciątka Jezus.

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 7,30 poświęcenie sianka na stół wigilijnyszopek, żłóbków i figurek Dzieciątka Jezus.

W najbliższą niedzielę, 18 grudnia, o godz. 11,30 Ksiądz Biskup Jan Zając w imieniu i w zastępstwie Metropolity Krakowskiego, Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, dokona uroczystego obudzenia i poświęcenia nowych organów piszczałkowych. Znów mamy w Parafii piękną uroczystość. Wszystkich Parafian bardzo serdecznie na to niecodzienne wydarzenie obudzenia organów zapraszam i liczę na dużą frekwencję.

W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, nasze ofiary przeznaczymy na prace wykonane w tym roku przy kościele.

Jeszcze do Wigilii włącznie trwa nasza parafialna akcja pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Można też jeszcze nabyć świecę wigilijną Caritasu. Jak również poświęcone opłatki wigilijne w zakrystii lub przy wychodzeniu z kościoła.