Kantorowice 27 XI 2022

I Niedziela Adwentu

         W dzisiejszą, I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy.

        Adwent to czas radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem. Pierwsza jego część (do 16 grudnia) kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga (od 17 grudnia) ku Bożemu Narodzeniu.

        Wieniec adwentowy z 4 świecami, symbolizuje 4 tysiące lat oczekiwania i 4 niedziele Adwentu. Patronkę Adwentu – Maryję, symbolizuje świeca, zwana roratką.

        Zapraszam do uczestnictwa w roratach codziennie o 17,00, a w niedziele o 7,30 dorosłych, młodzież oraz dzieci z zapalonymi lampionami.  Dobrze przeżyjmy ten wyjątkowy czas.

W środę święto św. Andrzeja Apostoła.

I czwartek po Mszy św. „Godzina święta” – Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której dziękujemy Bogu za dar Jego obecności i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

I piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od godz. 9,00. Spowiedź święta od 16,00. O 17,00 Msza św. roratnia z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i spotkanie do bierzmowania.

W sobotę św. Franciszka Ksawerego, jezuity, jednego z największych misjonarzy Dalekiego Wschodu. Żył w XVI wieku.

W I sobotę miesiąca zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi i modlimy się w intencji rodzin oczekujących na urodziny dziecka.

Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski prosi, aby począwszy od grudnia do listopada przyszłego roku każda I sobota miesiąca i 14 dzień każdego miesiąca były dniami modlitwy za Ojczyznę.

W niedzielę św. Barbary, patronki górników.

W II niedzielę Adwentu obchodzony jest XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Swoją pomoc możemy wyrazić składając w przyszłą niedzielę po Mszy św. ofiarę do puszki.

Po Mszy św. o godz. 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Od dziś rozprowadzamy świece wigilijne Caritasuduże w cenie przynajmniej 15 zł i małe w cenie nie mniej niż 9 zł.

Poświęcone opłatki wigilijne w tym roku będą rozprowadzane tylko w kościele. Można je nabyć w zakrystii lub od ministrantów przy wychodzeniu z kościoła. Pamiętajmy, że ofiary składane z tej okazji są częścią  wynagrodzenia dla pracowników kościelnych za ich całoroczną pracę w kościele. Za chwilę opłatki zostaną poświęcone.

W okresie Adwentu, jak w poprzednich lat, organizujemy pomoc żywnościową dla najbardziej potrzebujących. Artykuły spożywcze, nie psujące się, można przynosić aż do Wigilii włącznie i zostawić przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

Bardzo dziękuję rodzinie Raźnych, Gorczyców i Bartnickich z ul. Kantorowickiej za troskę o czystość kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.

Bóg zapłać za ofiary składane przed dwoma tygodniami do puszek, przeznaczone na biednych z okazji Swiatowego Dnia Ubogich. Zebraliśmy 857 zł i 26 gr.

Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłą niedzielę, przeznaczone na prace przy naszym kościele. Na tacę złożyliście 1119 zł i 12 gr, a w  kopertach 39 rodzin złożyło 3120 zł.