Kantorowice 20 XI 2022

XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Po Mszy św. o 9,00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata.

Jutro wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

We wtorek św. Cecylii (†III wiek), dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów.

W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek św. Andrzeja Dung-Lac (ok. 1795-1839), kapłana i jego Towarzyszy, męczenników wietnamskich.

W piątek św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

W sobotę kończy się okres zwykły cały rok liturgiczny. A w niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, a zarazem nowy rok kościelny. Pierwsze roraty o 7,30.

Dziękuję rodzinie Adamskich i Bieroniów za troskę o czystość naszego kościoła w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny z ul. Kantorowickiej.

Od następnej niedzieli będziemy rozprowadzać świece wigilijne Caritasu: duże w cenie przynajmniej 15 zł i małe za nie mniej niż 9 złotych. Jak również opłatki wigilijne.

Przy wychodzeniu z kościoła proszę zabrać, jeden na rodzinę, numer ChiT-u poświęcony Eucharystii z bardzo ciekawymi artykułami.

W bieżącym roku przypada 90 rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.