Kantorowice 6 XI 2022

XXXII Niedziela Zwykła

        Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

        W środę rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest matką i głową wszystkich kościołów. Jest też katedrą papieża i Rzymu.

W czwartek św. Leona Wielkiego (ok. 400-461), papieża i doktora Kościoła.

W piątek św. Marcina z Tours (316-397), żołnierza rzymskiego, który po przyjęciu chrztu prowadził życie mnicha, potem został biskupem.

       W piątek mamy też narodowe święto: 104 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po 123 latach od rozbiorów, dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię, w 1918 roku Polska stała się krajem wolnym i niepodległym.

O 16,30 Różaniec z wypominkami i Msza św. żałoba za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Będziemy się także modlić o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

W sobotą św. Jozafata (1580-1623), biskupa i męczennika.

W niedzielę świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (†1003), eremitów i misjonarzy, działających za Bolesława Chrobrego. Są oni pierwszymi świętymi polskimi męczennikami.

W niedzielę będziemy przeżywać VI Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Chrystus dla was stał się ubogim” (2 Kor 8,9). Szczegóły dotyczące przeżywania w Krakowie wydarzeń z nim związanych, znajdują się na plakacie pod chórem. Z tej okazji, za tydzień po wszystkich Mszach św. odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc ubogim, o którą prosi Metropolita Krakowski. Zachęcam do ofiarności.

        W niedzielę będziemy również obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

       Bardzo dziękuję rodzinie Tomczyków i Gruszczaków za troskę o czystość naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę kolejne rodziny.

Zmarła Maria Poborca z ul. Zakole, wdowa po śp. Bronisławie. Pogrzeb będzie prawdopodobnie w środę lub w czwartek tu w kościele.