Kantorowice 23 X 2022

XXX Niedziela Zwykła

W dzisiejszą niedzielę obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna się Tydzień Misyjny.

Powoli dobiega końca październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Dziś różaniec o 17,30, a w tygodniu po Mszy św. o 17,00. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszam w tym tygodniu szczególnie dzieci i młodzież, których do tej pory prawie nie było widać na różańcu:

 – jutro klasy I, II i III

– we wtorek klasy IV i V

 – w środę klasy VI i VII

– w czwartek klasy VIII

 – w piątek młodzież szkół średnich.

        W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem różańcowym.

       W piątek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Szymon był określany jako „gorliwy”. Natomiast Juda z przydomkiem „Tadeusz” czyli „odważny” jest patronem od spraw beznadziejnych.

Badanie praktyk religijnych w naszej Parafii z niedzieli 9 października wypadło następująco: we wszystkich 4 Mszach św. wzięło udział łącznie 367 osób (przed rokiem 316), w tym dziewczynek od 7 roku życia i kobiet 217 (przed rokiem 191) i chłopców od 7 roku życia i mężczyzn 150 (przed rokiem 125). Na barkach i na ofiarności tych osób, o ile są ofiarni, pozostaje utrzymanie kościoła i funkcjonowanie Parafii.

Komunię świętą przyjęło 138 osób (przed rokiem 107), z czego kobiet 100, a mężczyzn 38. Na przestrzeni ostatnich lat jest to tendencja niestety ciągle spadkowa, mimo iż w Parafii ciągle przybywa nowych mieszkańców, ale w większości nie mają oni nic wspólnego z Parafią.  Szczegóły są na tablicy ogłoszeń.

Bardzo dziękuję za ofiary z 3 niedzieli października na ogrzewanie kościoła. Na tacę złożyliście 1 188 zł i 3 gr, a w kopertach 57 rodzin złożyło 5 140 zł. Bóg zapłać! I tu kilka słów komentarza. W poprzednich latach w okresie grzewczym spalałem ok. 12 – 15 ton ekogroszku, co przy cenie ok. 800 zł za tonę dawało sumę ok. 12 tys. zł. za sezon. Dziś kiedy tona ekogroszku kosztuje 4 tys. zł. wychodzi to ok. 50 – 60 tys. za okres grzewczy. Więc nie wiem jak to będzie z ogrzewaniem kościoła.

        Bardzo dziękuję rodzinie Gałązków z ul. Zakole za troskę o czystość naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny.