Kantorowice 16 X 2022

XXIX Niedziela Zwykła

 Obchodzimy dziś w naszej ojczyźnie XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”W ramach obchodów tego Dnia odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może po Mszy św. złożyć swoją ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła.

Dziś też przypada 44 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra.

Trwa październik– miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w tygodniu po Mszy św., a w niedziele o 17,30.

 Od jutra przez okres jesienno – zimowy Msza św. wieczorna w dniu powszednie będzie odprawiana o godz. 17,00. Niedziela pozostaje bez zmian.

Jutro św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty i następcy św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria).

We wtorek święto św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona służby zdrowia. Naszą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

W środę bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.

        W czwartek uroczystość św. Jana Kantego (1390-1473), kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa.

W piątek z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z różańcem.

       W sobotę uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona Województwa Małopolskiego.

       W najbliższą niedzielę w Kościele powszechnym będzie obchodzony Światowy Dzień Misyjny i rozpocznie się Tydzień Misyjny.

Bardzo dziękuję rodzinie Bochenek i Klich z ul. Zakole za troskę o czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę kolejne rodziny.