Kantorowice 9 X 2022

XXVIII Niedziela Zwykła

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Dziś odbywa się ogólnopolskie badanie praktyk religijnych  dominicantes i comunicantes tzn. obecnych na Mszy św. i przyjmujących Komunię św.

Trwa październik– miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o 18,00, a w niedziele o 17,30.

We wtorek św. Jana XXIII, papieża.

W środę bł. Jana Beyzyma, kapłana, apostoła trędowatych na Madagaskarze.

W czwartek bł. Honorata Koźmińskiego (1829-1916), kapłana, który dał początek licznym zgromadzeniom bezhabitowym.

W piątek św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy, której zawdzięczamy nabożeństwo I piątków miesiąca.

W piątek dzień szczególnej pamięci o naszych zmarłych. O godz. 17,45 wypominki roczne, następnie Msza św. za zmarłych  wypominanych i różaniec w ich intencji.

W piątek naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy życzliwością i modlitwą nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty.

W sobotę św. Teresy od Jezusa (1515-1582), dziewicy, zakonnicy i doktora Kościoła, wielkiej mistyczki, która zreformowała zakon karmelitański.

W niedzielę św. Jadwigi Śląskiej (1174 lub 1179-1243), żony Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia.

W niedzielę będziemy przeżywać XXII Dzień PapieskiW związku z tym dniem w całej Polsce, również w naszej Parafii odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia dla uzdolnionej młodzieży.

W tym dniu,16 października, przypada 44 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra.

W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary na tacę i w kopertach przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

Bardzo dziękuję rodzinie Broś i Bochenek z ul. Zakole za troskę o czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny z tego rejonu.

W piątek w naszym kościele, a następnie na cmentarzu w Grębałowie pożegnaliśmy śp. Waldemara Romanika z ul. Petofiego z tzw. Pola Wróblowego, męża pozostałej Barbary. Przeżył 56 lat.