Kantorowice 2 X 2022

XXVII Niedziela Zwykła

Po Mszy św. o 9,00 odbędzie się uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z Procesją Eucharystyczną do 5 ołtarzy. Zapraszam wszystkich do udziału i wspólnej modlitwy.

Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w 2 niedzielę miesiąca.

Dziś nie będzie już nabożeństwa różańcowego po południu.

Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedziele o 17,30 a w tygodniu po Mszy św. Zachęcam do odmawiania tej modlitwy także w rodzinach.

We wtorek św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów, patrona ekologów.

W środę św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

I czwartek miesiąca, to dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołanie. W tych intencjach będziemy się modlić podczas różańca.

W piątek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi, odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. W naszej Parafii są trzy Róże Różańcowe Kobiet.

 W I piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od 9,00.

 Wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania zapraszam od 17,00. O 18,00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusaróżaniec i spotkanie do bierzmowania.

 W sobotę VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Rozpoczęcie o 9,00. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

W najbliższą niedzielę odbędzie się ogólnopolskie badanie praktyk religijnych tzw. dominicantes i comunicantes tzn. obecnych na Mszy św. i przyjmujących Komunię św.

W niedzielę wypada wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Przez cały październik można zgłaszać wypominki roczne i jednorazowe.

Bardzo dziękuję rodzinie Raźnych, Mazurów i Kucharskich z ul. Zakole za troskę o czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny z tego rejonu Parafii.