Kantorowice 18 IX 2022

XXV Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym przeżywamy Dzień Modlitwy za Młodzież w parafiach Archidiecezji Krakowskiej. Św. Stanisław Kostka – wspominany dzisiaj patron młodzieży – powtarzał „do wyższych rzeczy jestem stworzony”. Choć jego życie nie było długie, dał nim przykład konsekwencji w dążeniu do wyznaczonych celów, ogromnej wytrwałości oraz całkowitego zawierzenia Bogu mimo młodego wieku.

Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki módlmy się dziś szczególnie za młodych ludzi, aby odnaleźli swoje miejsce w Kościele, rozwijając talenty, budując piękne relacje i podejmując decyzje na całe życie.

Natomiast za tydzień po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia do puszki ofiar, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej Parafii, dekanacie i diecezji.

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest też jako Dzień Środków Społecznego Przekazu, którymi są prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.

Jutro św. Januarego, biskupa i męczennika.

We wtorek świętych Andrzeja Kim Taegon (†1839), kapłana koreańskiego, Pawła Chong Hasang, kleryka koreańskiego, i Towarzyszy, którzy ponieśli śmierć męczeńską  podczas prześladowań chrześcijan w XIX wieku.

We wtorek zapraszam wszystkich Parafian na XVII już Parafialną Pieszą Pielgrzymkę do Mogiły. Wyruszamy od kościoła o godz. 15,00. Mamy do przebycia niewiele ponad 7 km. Na wysokości restauracji Błękitna Laguna wejdziemy w ul. Wańkowicza i przez Krzesławice dojdziemy do Mogiły. O godz. 17,00 będzie Droga Krzyżowa w ogrodzie, a o 18,00 Msza św. z uczczeniem relikwii krzyża świętego. Tych, którzy nie mogą iść pieszo, zapraszam, by dojechali do Mogiły.

W środę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W czwartek bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

W piątek św. ojca Pio z Pietrelciny (1887-1968), kapłana, kapucyna, jednego z najbardziej znanych współczesnych świętych. Naznaczony fizycznie stygmatami Męki Pańskiej, stał się wielkim duszpasterzem, spędzając długie godziny w konfesjonale. Eucharystię celebrował zawsze z wielkim namaszczeniem i bywało, że trwała ona długie godziny. Nie rozstawał się również nigdy z różańcem.

W sobotę w kościele ss. Prezentek w Krakowie wspomnienie Najświętszej Maryi Panny od Wykupu Niewolników (Matki Wolności).

        W sobotę odbędzie się XIII Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca do Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Rozpoczęcie o godz. 10,00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

W niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać uroczystość II Rocznicy Konsekracji naszej świątyni. Będziemy gościć ks. dra Stanisława Mieszczaka, który dwa lata temu podczas misji świętych przygotowywał nas do konsekracji. Po Mszy św. o 9,00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odśpiewamy dziękczynne Te Deum.

        Dziękuję rodzinie Ciastoniów i Mirowskich z ul. Zakole za troskę o czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny.