Kantorowice 21 VIII 2022

XXI Niedziela Zwykła

Na Mszy św. o 11,00 przeżywamy parafialny dzień dziękczynienia za owoce ziemi. Szczegóły święta plonów na plakatach.

Jutro Najświętszej Maryi PannyKrólowej. Polecajmy Jej naszą Ojczyznę i nasze rodziny, sprawę trzeźwości naszego narodu i inne problemy społeczeństwa polskiego.

We wtorek św. Róży z Limy, dziewicy.

We wtorek obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Dzień ten nawiązuje do daty podpisania wrogiego Polsce paktu Ribbentrop–Mołotow, z 23 sierpnia 1939 roku. W naszym narodzie możemy się doliczyć całych zastępów ludzi, prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Z tej okazji modlimy się za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

W środę święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 W czwartek św. Ludwika, króla i św. Józefa Kalasantego, kapłana.

W piątek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu szczególnie dziękujemy Bogu za dar Matki, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Podczas Mszy św. odmówimy Akt zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

Episkopat Polski zachęca też, by w tę uroczystość włączyć się w inicjatywę Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Tamtejsi chrześcijanie potrzebują naszego wsparcia!

Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie ma postu.

W sobotę św. Moniki, matki świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia syna. Jest ona wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci, wybierających niewłaściwe drogi w życiu.

W sobotę 50 Pielgrzymka dziękczynna młodzieży Służby Liturgicznej i Ruchu Światło – Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej za dar wakacyjnych rekolekcji.

W niedzielę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła (354-430), syna św. Moniki. Po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem.

W niedzielę na mocy postanowienia papieża Franciszka obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

Przed nami ostatnie dni miesiąca trzeźwości, a zarazem ostatnie dni urlopów i wakacji.

Bóg zapłać rodzinom: Gajoszek – Różańscy, oraz Przeźmińscy i Broś z ul. Zakole troskę o czystość naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny.