Kantorowice 14 VIII 2022

XX Niedziela Zwykła

Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP. Uroczystość ta ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do chwały nieba. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 8,40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

W Polsce ta uroczystość jest znana też jako święto Matki Bożej Zielnej. Dlatego do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione na wszystkich Mszach św.

W tę maryjną uroczystość sięgamy również pamięcią do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski obecne i przyszłe losy naszego Narodu.

We św. Stefana Węgierskiego, króla.

W środę święto św. Jacka, dominikanina, patrona archidiecezji krakowskiej.

W piątek po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca.

W sobotę św. Bernarda (1090-1153), opata cystersów w Clairvaux (Francja) i doktora Kościoła.

       W niedzielę św. Piusa X, papieża, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą.

Bardzo dziękuję rodzinom: Maj i Witek z ul. Zakole za cotygodniową troskę o czystość naszego kościoła. Proszę kolejne rodziny.

W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, wspieramy finansowo tegoroczne inwestycje gospodarcze w naszej Parafii, czyli budowę ogrodzenia.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę elektro-śmieci z przeznaczeniem na pomoc Afryce. Zebraliśmy cały samochód ciężarowy.

W piątek na cmentarzu w Batowicach pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Edmunda Ziemaka z ul. Stary Gościniec, męża pozostałej Krystyny. Miał 79 lat.

Stowarzyszenie Nasze Kantorowice zaprasza na Dożynki, które odbędą się w przyszłą niedzielę na błoniach przy ul. Zakole. Uroczystość rozpoczynamy o godz. 11,00 Mszą św. w naszym kościele, na której poświęcimy wieniec dożynkowy i podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Na błoniach spotykamy się o godz. 15,00. Wracamy po przerwie spowodowanej pandemią z bardzo bogatym programem.  Szczegóły na plakacie.