Kantorowice 7 VIII 2022

XIX Niedziela Zwykła

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro św. Dominika (ok. 1170-1221), kapłana, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein (1891-1942),dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Żydówki, która odnalazła wiarę w Boga w wieku 30 lat, przyjmując chrześcijaństwo. Zginęła w Auschwitz.

W środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W czwartek św. Klary (1194-1253),dziewicy. Zafascynowana życiem  św. Franciszka z Asyżu, stała się założycielką zakonu, popularnie zwanego klaryskami. Siostry te prowadzą bardzo surowy tryb życia.

W piątek z racji II piątku miesiąca o 17,30 różaniec za zmarłych z wypominkami i Msza św. żałobna za zmarłych wypominanych.

W sobotę obchodzimy święto NMP Kalwaryjskiej.

W niedzielę św. Maksymiliana Marii Kolbego (1894-1941), franciszkańskiego kapłana i męczennika obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

Przypominam, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcam do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu. Mogą to być nie tylko osoby, które spotykamy na ulicy, lecz również nasi domownicy. Nie przymykajmy oczu na takie sytuacje, lecz szukajmy dla nich specjalistycznej pomocy.

W naszej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje są czasem ciężkiej pracy.

Bardzo dziękuję rodzinie Pazdalskich i Grelów z ul. Zakole za troskę o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Proszę następne rodziny.

        We wtorek na terenie naszej Parafii odbędzie się już po raz siódmy  zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego tzw. elektro-śmieci, organizowana przez Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” z przeznaczeniem na pomoc misjonarzom w krajach misyjnych w Afryce, o której informowałem w ubiegłą niedzielę.

          Po godz. 15,00 przejedzie samochód przez ul. Zakole, Kantorowicką, Pole Wróblowe, Dłubnię, Zesławice domy i obok byłej siedziby MOPS-u przy bloku 15 i zbierze pozostawiony przy posesjach w widocznym i dostępnym dla samochodu ciężarowego miejscu wspomniany sprzęt.

         Elektro-śmieci zostaną zabrane sprzed plebanii w środę po godz. 9,30. Więc gdyby ktoś zapomniał we wtorek oddać, to może jeszcze samodzielnie dostarczyć ten sprzęt w środę do 9,30.

W najbliższy piątek o godz.19,00 Stowarzyszenie Przyjaciół Zesławic i Okolicy „Bez Granic” wspólnie z Ośrodkiem Kultury Kraków Nowa Huta w ramach inicjatywy lokalnej zapraszają na Filmową noc Perseidów. Wiele atrakcji w jednym miejscu czyli w ogrodzie przy lokalu La Pallete, ul. G. Morcinka 40.

W planie film dla dzieci, film dla dorosłych oraz indywidualne obserwacje nieba i spadających gwiazd za pośrednictwem profesjonalnego sprzętu, a w między czasie wiele atrakcji w tle. Szczegóły na plakatach i na stronie Facebook Stowarzyszenia.