Kantorowice 31 VII 2022

XVIII Niedziela Zwykła

Jutro św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

Jutro też obchodzimy 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w 1944 roku.

We wtorek w kościołach parafialnych, z racji wspomnienia NMP Anielskiej, można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Aby zyskać ten odpust, trzeba nawiedzić kościół parafialny i odmówić w nim „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” a także spełnić zwykłe warunki odpustu jak: spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.

We wtorek przypada 6 rocznica śmierci kardynała Franciszka Macharskiego.

W czwartek św. Jana Marii Vianneya (1786-1859), kapłana, który swoją modlitwą, ofiarami i postami doprowadził do nawrócenia mieszkańców miasteczka Ars, do którego został posłany, jako proboszcz.

I czwartek miesiąca po Mszy św. Godzina święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

I piątek miesiąca odwiedziny chorych i starszych w domach od 9,00. Od 17,00 zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i do udziału we Mszy św. wynagradzającej.

W piątek przypada 12 rocznica śmierci ks. Stanisława Migasa, proboszcza z Raciborowic i budowniczego naszego kościoła.

W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Chrystus przed swoją męką chciał umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę.

I sobotę, podczas nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP, modlimy się także za rodziny oczekujące potomstwa.

W niedzielę po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Sierpień, to miesiąc ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. Zachęcam do podjęcia abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu.

Sierpień to także miesiąc pielgrzymowania do domu naszej Matki na Jasnej Górze. W sobotę wyrusza z Wawelu 42 Piesza Pielgrzymka Krakowska.

Bardzo dziękuję rodzinie Szewczyk, Więcek i Bogacz z ulicy Zakole za porządki w kościele w tym tygodniu. Proszę kolejne rodziny.

W środę o godz. 14,00 w naszym kościele odbędzie się pogrzeb śp. Stanisława Mazura z Dłubni, z ul. Petofiego. Miał 71 lat.

We wtorek, 9 sierpnia, odbędzie się na terenie naszej Parafii kolejna akcja zbiórki elektroodpadów tzn. zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z przeznaczeniem na wsparcie misji. Szczegóły zbiórki podam za tydzień, a ulotkę na ten temat można zabrać od ministrantów.

Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Dla innych wakacje są czasem ciężkiej pracy. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa.

Dziś Stowarzyszenie Dobrosław prosi nas o pomoc finansową dla chorych dzieci.