Kantorowice 24 VII 2022

XVII Niedziela Zwykła

Dzisiaj po wszystkich Mszach św. wzdłuż parkingu odbędzie się błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów z racji przypadającego jutro wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Będziemy się modlić, aby nigdy nie zabrakło nam rozsądku i wyobraźni na drodze.

Jutro święto św. Jakuba Apostoła. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem.

        Tego samego dnia czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim podczas podróży i prosić o opiekę, aby szczęśliwie powrócić do domu!

We wtorek świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy o naszych dziadkach i babciach. Niech nasza wdzięczność wyrazi się w modlitwie i w  życzliwości, za wszelkie dobro z ich strony.

W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek św. Szarbela Makhlufa, kapłana.

        W piątek świętych Marty, Marii i Łazarza, którzy pokazują nam wartość służby drugiemu człowiekowi.

W niedzielę św. Ignacego z Loyoli (1491-1556), kapłana, wybitnego teologa, założyciela zakonu Jezuitów.

Bardzo dziękuję rodzinie Paosów i Wojcików z ul. Zakole za troskę o czystość naszej świątyni. Proszę następne rodziny.

W środę o godz. 12,00 odbędzie się w naszym kościele pogrzeb śp. Ryszarda Ozdoby z ul. Kantorowickiej, męża pozostałej Stanisławy i ojca ks. Jacka. Miał 84 lata. Wcześniej o 11,30 Różaniec. Pochówek w Raciborowicach.

Stowarzyszenie Dobrosław prosi nas w przyszłą niedzielę o pomoc finansową dla chorych dzieci.