Kantorowice 19 VI 2022

XII Niedziela Zwykła

O 17,30 Nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną.

Jutro bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana.

        We wtorek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

W środę podczas nabożeństwa czerwcowego Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z racji czwartej środy.

W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki świadek Bożej Prawdy, który za nią oddał swoje życie. Przy tej okazji warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą.

Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. W czwartek zakończenie oktawy. Po Mszy św., nabożeństwie i procesji poświęcenie kwiatów i wianków oraz błogosławieństwo małych dzieci.

        Również w czwartek na godz.18,00 zapraszam na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego dzieci, młodzież i ich rodziców. Wcześniej, od 17,00 okazja do spowiedzi świętej.

W czwartek obchodzimy też Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

        W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ta uroczystość to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.

         Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

Jeszcze raz chciałbym bardzo serdecznie wszystkim podziękować za tegoroczne Boże Ciało: za udział w procesji, za podjęcie się różnych funkcji: mężczyznom, kobietom, młodzieży, dzieciom w strojach pierwszokomunijnych oraz sypiącym kwiaty i dzwoniącym, służbie liturgicznej, rodzinom, które udekorowały swoje domy i posesje, Policji za zadbanie o nasze bezpieczeństwo, a zwłaszcza wyznaczonym rodzinom za zorganizowanie się i przygotowanie pięknych ołtarzy. Bóg zapłać.

Bardzo dziękuję rodzinie Byrskich z Wiejskiego Zakątka za porządki w kościele. Od tego tygodnia sprzątanie rozpoczynają Kantorowice.