Kantorowice 12 VI 2022

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem ostatni dzień na dopełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, o których mówi II i III przykazanie kościelne: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty” oraz „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”.

 O 17,30 Nabożeństwo czerwcowe.

        Jutro św. Antoniego z Padwy, kapłan i doktora Kościoła.

        We wtorek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

        W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała.

       W tym roku pójdziemy z Chrystusem Eucharystycznym ul. Kantorowicką do kapliczki za skrzyżowaniem z ul. G. Morcinka. O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę:

I – rodziny: Raźny, Zbroja, Ozdoba, Satała i Wiecheć

II – mieszkańcy tzw. Pola Wróblowego

III – rodziny: Bańcyrowski, Pietruszka, Wyczesany, Adamski

      i Węgrzecki

IV – rodziny: Skalski, Iwasyk, Marcinek, Wąs – Maczuga i Jaworski.

Boże Ciało to święto zobowiązujące nas do uczestniczenia we Mszy św. Główna Msza św. będzie o godz. 9,00. Po niej procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem.

Bardzo gorąco zachęcam wszystkich Parafian do licznego udziału w tej manifestacji religijnej. Dzieci zapraszam do sypania kwiatków i do dzwonienia. Młodzież do niesienia feretronów, Panie do niesienia światła, Panów do baldachimu i chorągwi. Zachęcam do udekorowania okien naszych domów symbolami religijnymi, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Podczas procesji proszę o zachowanie ostrożności.

        Pozostałe Msze będą o 7,30 rano, po procesji o 12,00 i o 18,00.  Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17,30.

        Do następnego czwartku włącznie trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o 18,00 Msza św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. W niedzielę o 17,30.

        W piątek św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Podczas nabożeństwa czerwcowego również Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, bo jest to trzeci piątek miesiąca.

       W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, naszymi ofiarami wspieramy prace przy naszym kościele. Obecnie jest to dokończenie ogrodzenia.

      Bardzo dziękuję rodzinie nowożeńców z ul. Zakole za troskę o czystość w naszym kościele i kwiaty. Od tego tygodnia sprzątanie rozpoczynają rodziny katolickie z Kantorowic. Zaczynamy od domów przy kościele.