Kantorowice 5 VI 2022

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. To także dzień narodzin Kościoła, wspólnoty wierzących.

        Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych a południu o 17,30 Nabożeństwo czerwcowe. W tygodniu po Mszy św.

Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zachęcam do udziału we Mszach św. tego dnia, które będą o godz. 8,00 18,00. Nabożeństwo po Mszy św. wieczornej. Przypada wspomnienie św. Norberta, biskupa.

       We wtorek bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich.

W środę św. Jadwigi, królowej.

       W czwartek po raz dziesiąty będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

        W II piątek miesiąca o 17,30 Różaniec za zmarłych wypominanych z wypominkami i Msza św. za nich ofiarowana.

        W sobotę św. Barnaby, Apostoła.

       W sobotę XVI Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na plakacie.

        W niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

        W najbliższą niedzielę kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, o których mówi II i III przykazanie kościelne: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty” oraz „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”. Kto tego podstawowego obowiązku katolika i człowieka wierzącego jeszcze nie dopełnił, to w tym tygodniu do niedzieli włącznie najwyższy czas – ostatni dzwonek.

          Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało (16 czerwca). W tym roku pójdziemy z Chrystusem Eucharystycznym ul. Kantorowicką do kapliczki. O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę:

I – rodziny: Raźny, Zbroja, Ozdoba, Satała i Wiecheć

II – mieszkańcy tzw. Pola Wróblowego

III – rodziny: Bańcyrowski, Pietruszka, Wyczesany, Adamski

      i Węgrzecki

IV – rodziny: Skalski, Iwasyk, Marcinek, Wąs – Maczuga i Jaworski.

 W tym tygodniu o czystość kościoła zatroszczą się nowożeńcy. Jeśli ktoś z bloków od 217 do 223 poczuwa się jeszcze do powinności troski o swój kościół i o jego czystość to bardzo proszę o zgłoszenie tej woli w zakrystii.