Kantorowice 22 V 2022

VI Niedziela Wielkanocna

        Jutro, we wtorek i w środę będziemy przeżywać dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawniej „dni krzyżowe”). Codziennie procesja błagalna ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych o godz. 17,30. W poniedziałek pójdziemy na pola koło Convectora, we wtorek na ul. Zakole a w środę na ul. Kantorowicką. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się także w Polsce, a ludzi głodnych na świecie ciągle przybywa. Stąd zachęta do licznego udziału w tych nabożeństwach.

We wtorek NMP Wspomożycielki Wiernych.

Dzień 24 maja każdego roku, jest poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w Chinach. W wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany. Za wiarę w Chrystusa wielu naszych braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy im choćby dar modlitwy i pamięci, prosząc, aby i oni mogli cieszyć się wolnością religijną.

W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem majowym.

        W czwartek św. Filipa Nereusza (1515-1595), kapłana.

        W tym dniu, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji polecajmy je Bogu w modlitwie, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. Na co dzień otaczajmy je szczególną miłością i wdzięcznością. A te, które już Pan powołał do wieczności, polecajmy Bożemu miłosierdziu.

        W piątek wspomnienie św. Pawła VI, papieża.

W sobotę 41 rocznica śmierci błogosławionego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski (1981).

       W sobotę o 20,00 nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Zakole, koło rodziny Grelów.

        W niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

        Bardzo dziękuję rodzinie Nowakowskich i                                           z ul. Kantorowickiej z Wiejskiego Zakątka za troskę o czystość w naszym kościele. Proszę następne rodziny z tego osiedla.