Kantorowice 8 V 2022

IV Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Obchodzimy dziś 59 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania.

A w naszej Parafii zewnętrzna uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława BM. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11,30. Będzie jej przewodniczył i kazania będzie głosi O. Krzysztof Swół CR, Prowincjał Księży Zmartwychwstańców, nasz tegoroczny rekolekcjonista. Po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

        O godz. 17,30 nabożeństwo majowe.

Jutro uroczystość świętego Stanisława BM, głównego patrona Polski, archidiecezji krakowskiej i patrona naszej Parafii. Zapraszam na uroczystą Eucharystię z uczczeniem relikwii naszego Patrona o godz. 18,00.

W piątek wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej oraz 41 rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II. W Arce Pana rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich.

       Ponieważ jest to II piątek miesiąca o 17,30 będzie Różaniec za zmarłych wypominanych z wypominkami i Msza św. za nich ofiarowana.

       W sobotę święto św. Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza.

        W niedzielę na Mszy św. o 12,30 będziemy przeżywać I Komunię świętą dzieci z klas III.

        W niedzielę, trzecią miesiąca, składka przeznaczona jest na cele inwestycyjna.

        Bardzo dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła do odpustu. W nowym tygodniu proszę ponownie rodziców pierwszokomunijnych.