Kantorowice 1 V 2022

III Niedziela Wielkanocna

Dziś III Niedziela Wielkanocna. Od 14 lat obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, inaugurująca w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego Słowie. Zachęcam do indywidualnej lektury i medytacji Słowa Bożego. Biblia, czyli Pismo Święte, to przecież najważniejsza Księga dla całego Kościoła i dla każdego z nas. Zawiera ona objawienie Boże, dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

       Po Mszy św. o 9,00 zmian tajemnic różańcowych.

       O 17,30 Nabożeństwo majowe.

        Jutro św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi PannyKrólowej Polski a zarazem Święto NarodoweRocznica uchwalenia Konstytucji 3 MajaMsze święte w obecnym porządku niedzielnym. Po Komunii świętej odnowimy Ślubu JasnogórskieNabożeństwo Majowe o 17,30.

       We wtorek o 20,00 majówka przy kapliczce na ul. Zakole koło rodziny Kuśnierzów.

       W środę święto św. Floriana, patrona miasta Krakowa, patrona strażaków i hutników.

       W czwartek św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

       To I czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za Eucharystię oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne także z naszej Parafii.

       W piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

       W I piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od godz. 9,00. Po południu od 17,00 spowiedź święta. O 18,00 Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym i majowym oraz spotkanie do bierzmowania.

       W I sobotę podczas nabożeństwa majowego modlitwy w intencji rodziców, oczekujących na urodzenie dziecka.

W sobotę o 20,00 majówka przy krzyżu na ul. Ku Raciborowicom. Zapraszam zwłaszcza Parafian z Zesławic.

Na Wawelu święcenia diakonatu o 10,00.

W niedzielę w naszej Parafii zewnętrzna uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława BM. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11,30. Będzie jej przewodniczył i kazania będzie głosi O. Krzysztof Swół CR, Prowincjał Księży Zmartwychwstańców, nasz tegoroczny rekolekcjonista.

        Po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła – proszę o zorganizowanie się do niesienia baldachimu, feretronów, świec, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia.

        Suma odpustowa to najważniejsza uroczystość parafialna w ciągu całego roku. Dlatego bardzo serdecznie zapraszam i proszę wszystkich Parafian do jak najliczniejszego udziału w niej. Swoją obecnością podkreślamy, jak ważny jest dla nas nasz kościół parafialny. To znak naszego przywiązania do Parafii i do swojego kościoła. To wizytówka o nas. Gorąco o to proszę wszystkich Parafian, abym nie musiał się za Was wstydzić przed przybyłymi na odpust kapłanami z okolicznych Parafii, że nasz kościół na sumie odpustowej świeci pustkami.

W niedzielę też uroczystości św. Stanisława na Skałce w Krakowie.

         Bardzo dziękuję tym, którzy włączyli się w parafialną akcję pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących, która trwała przez cały Wielki Post aż do dzisiaj.

 Bardzo dziękuję Parafianom za udział w piątkowej Nowennie do św. Stanisława na Wawelu.

Bardzo dziękuję rodzinie Czyżyckich i Marciniak z ul. Kantorowickiej z bloku 221 za porządki w kościele w tym tygodniu. O przygotowanie kościoła do odpustu proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych.