Kantorowice 24 IV 2022

II Niedziela Wielkanocna

czyli Miłosierdzia Bożego

Obchodzimy dziś II Niedzielę Wielkanocną, kończącą oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, zwaną Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Duchowo przenosimy się do stolicy Miłosierdzia Bożego, do naszych krakowskich Łagiewnik. Świat bardzo potrzebuje Bożego Miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień na modlitwę za nas samych i naszych bliskich.

Po południu o 17,30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

        Niedziela dzisiejsza rozpoczyna 78 Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać. Do następnej niedzieli włącznie można jeszcze przynosić dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.

       Jutro święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień imienin metropolity krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, którego polecamy Bogu w naszych modlitwach.

       We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława BM. Z racji oktawy Wielkanocy przeniesiona z soboty 23 kwietnia.

       W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

       W czwartek bł. Hanny Chrzanowskiej a także św. Joanny Beretty Molli.

       W piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W piątek rozpoczyna się Nowenna do św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski i naszej Parafii, przed jego uroczystością. Nowennę będziemy odprawiać codziennie na początku Mszy św.

Jak co roku, na piątek 29 kwietnia, na pierwszy dzień nowenny, mamy zaproszenie na Wawel na godz. 17,30 wraz z innymi Parafiami Archidiecezji, których patronem jest św. Stanisław. Zapraszam i ja.

        Natomiast odpust parafialny ku czci naszego Patrona będziemy przeżywać za 2 tygodnie, w niedzielę 8 maja.

        Powoli wchodzimy w maryjny miesiąc maj. W sobotę pierwsze nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Codziennie będziemy gromadzić się na Eucharystii i na majowym nabożeństwie o 18,00, a w niedziele przed Mszą św. tzn. o 17,30.

        W niedzielę,1 maja, przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

       W niedzielę rozpocznie się XIV Tydzień Biblijny.

      Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

      Na moją prośbę z poniedziałku wielkanocnego, skierowaną do rodzin z os. G. Morcinka, które w tej kolejce jeszcze nie sprzątały kościoła i do Parafian z bloku 223 nikt nie odpowiedział pozytywnie. Wobec powyższego mamy na dzisiejszą niedzielę kościół nie posprzątany, a o porządki w kościele teraz proszę Parafian z bloku 221. Zeszyt sprzątających jest w zakrystii.