Kantorowice 18 IV 2022

Poniedziałek Wielkanocny

          Obchodzimy drugi dzień największego święta chrześcijańskiego. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi do zwycięstwa.

        W tym tygodniu trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Przez  osiem dni świętujemy uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Natomiast okres paschalny, wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

        W najbliższy piątek nie obowiązuje nas też wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji uroczystego charakteru oktawy Wielkanocy.

                Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po południu o godz. 17,30 będzie Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

       W niedzielę rozpoczyna się 78 Tydzień Miłosierdzia. Przypominam, że jeszcze przez dwa tygodnie możemy wesprzeć produktami żywnościowymi najbardziej potrzebujących.

       Teraz podziękowania: Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach wielkopostnych, rekolekcjach parafialnych, w Drodze Krzyżowej ulicami miasta, w Triduum Paschalnym, a szczególnie trwającym na modlitwie adoracyjnej w ciągu dnia i w nocy w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim.

        Nade wszystko dziękuję tym wszystkim, którzy święta wielkanocne przeżyli z oczyszczoną duszą i przystąpili do Sakramentu Pokuty i do Komunii świętej. W czasie trzech dni Triduum rozdałem 498 Komunii świętych, a w dniu wczorajszym 248. Można powiedzieć krótko: tragedia. Na szczęście czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej jeszcze trwa. W tym roku do 12 czerwca.

         W sposób szczególny dziękuję Tomaszowi Kucharskiemu oraz lektorom: Szymonowi i Bartoszowi Wyczesanym i Olafowi Stefańczykowi za przygotowanie tegorocznej dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a także Agacie i Mateuszowi Iwasykom.

        Podziękowanie wyjątkowe należy się naszej służbie liturgicznej: ministrantom i lektorom, którzy wzięli sprawy w swoje ręce i przygotowali wzorową liturgię Triduum Paschalnego. Dziękuję panu organiście za muzykę i śpiew.

       Dziękuję wszystkim za życzenia świąteczne, przekazane mi osobiście, smsami, mailami lub w inny sposób, oraz za wszystkie przejawy sympatii i życzliwości.

       Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom i nie tylko Parafianom za ofiary pieniężne przekazane na potrzeby Parafii czy to na tacę, czy mnie osobiście czy też przez wpłatę na konto Parafii. Nr konto Parafii znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii.

     Dziękuję rodzinie Baster z os. G. Morcinka za porządki w kościele przed świętami.

     Zdaje się, że wyczerpał się już limit chętnych do sprzątania rodzin z os. G. Morcinka. Gdybym się jednak mylił to proszę, aby dziś do mnie zgłosiły się takie rodziny. W przeciwnym razie sprzątanie kościoła oddajemy w ręce Parafian z Wiejskiego Zakątka. Zaczynamy od bloku 223. Zeszyt jest w zakrystii.

    Dziękuję też osobom, które w środę zrobiły porządek wokół kościoła.

    Niech Zmartwychwstały Pan wejdzie do naszych domów z darem pokoju, mimo drzwi zamkniętych. W naszym świecie niech uczyni wszystko nowe.