Kantorowice 3 IV 2022

V Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywana dziś V Niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas bezpośrednio w okres pasyjny rozpamiętywania Męki Pańskiej.

        Zgodnie z postanowieniem Episkopatu Polski w naszym kraju zachowuje się zwyczaj zasłaniania krzyży w dwóch ostatnich tygodniach Wielkiego Postu aż do Wielkiego Piątku.

W naszej Parafii rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne, które mają nas przygotować od owocnego przeżycia Triduum Paschalnego i świąt Wielkiej Nocy. Rekolekcje głosi O. Krzysztof Swół CR Prowincjał Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców. Na wszystkich Mszach świętych dziś nauki ogólne. Program rekolekcji wisi na tablicy ogłoszeń i znajduje się na stronie internetowej Parafii, można też zabrać od ministrantów, kto potrzebuje. Jest stosunkowo dość prosty i można go łatwo zapamiętać. Podczas rekolekcji na Mszach św. będą zbierane ofiary na potrzeby rekolekcji.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Po południu o 17,15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnych. Na Gorzkich Żalach będą zbierane dziś ofiary na kwiaty i na urządzenie Bożego Grobu.

I czwartek po Mszy św. „Godzina Święta” – dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu za dar Eucharystii i kapłaństwa.

W II piątek miesiąca o 17,30 Różaniec za zmarłych z wypominkami, o 18,00 Droga Krzyżowa a następnie Msza św. żałobna za zmarłych wypominanych.

Następna niedziela to już Niedziela PalmowaUroczyste poświęcenie palm i procesja z palmami wokół kościoła przed Mszą św. o 11,00. Poświęcenie palm będzie na zewnątrz kościoła. Po Mszy św. odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę. Pod uwagę będą brane m.in.: wysokość palmy, oryginalność, pracochłonność. Natomiast nie będą oceniane palmy kupione. Zachęcam do wykonania własnej palmy.

Natomiast o godz. 19,00 odbędzie się Tradycyjna XVIII Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, odprawiana co roku w  Niedzielę Palmową. Już dziś wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

Bardzo dziękuję rodzinie Swierk i Szopa z os. G. Morcinka za porządki w kościele w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.

W piątek w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Danuty Bochenek z ul. Zakole, wdowy po śp. Józefie. Miała niespełna 59 lat.