Kantorowice 27 III 2022

IV Niedziela Wielkiego Postu

         Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”. W połowie Wielkiego Postu  mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje wielkopostny  fiolet i ołtarz ozdobiony kwiatami.

Po południu o 17,15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

        Od wtorku przez okres wiosenno-letni Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18,00.

I piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od 9,00. Po południu spowiedź święta od 17,00. O 18,00 Droga Krzyżowa. Następnie Msza św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i spotkanie do bierzmowania.

I sobotę po Mszy św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z modlitwami w intencji rodzin oczekujących na narodziny dziecka.

        W sobotę, 2 kwietnia, przypada 17 rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II.

         W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Na wszystkich Mszach świętych nauki ogólne. Rekolekcje będzie głosił O. Krzysztof Swół CR Prowincjał Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców. Program rekolekcji wisi na tablicy ogłoszeń i znajduje się na stronie internetowej Parafii.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych. Na Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary na kwiaty i na urządzenie  Bożego Grobu.

Bardzo dziękuję rodzinie Lisieckich, Kwietniów i Solochów z os. G. Morcinka za troskę o czystość naszego kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.

W piątek w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Józefa Łagosza z bloku 13, wdowca po śp. Teresie. Miał 83 lata.