Kantorowice 13 III 2022

II Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy.

Od czwartku trwa dziewięciodniową Nowennę przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Po południu o 17,15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Dzisiaj przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka (2013).

Jutro, 14 marca 16 rocznica śmierci śp. ks. Andrzeja Kamińskiego, pierwszego proboszcza (2006). Msza św. za spokój jego duszy o godz. 17,00. Zapraszam do uczestnictwa.

W piątek, trzeci miesiąca, o 17,00 Droga Krzyżowa,  Msza św. i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego, Patrona Krakowa, a także Patrona czystości, rodzin, ojców, pracujących, ubogich i umierających, jak i wielu jego imienników. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem.

W tym dniu szczególnie modlimy się za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o własną rodzinę. Wstawiennictwu św. Józefa powierzamy także wszystkie osoby noszące jego imię.

Od dzisiaj rozprowadzamy Baranki wielkanocne Caritasu z myślą o wsparciu dla najbiedniejszych, w cenie nie mniej niż 7 zł.

Bóg zapłać! za ofiary ze Srody Popielcowej i z ostatniej niedzieli na pomoc objętej wojną Ukrainie. Zebraliśmy razem 6 769 zł i 52 gr.

Bardzo dziękuję rodzinie Gryga i Stobieckich z os. G. Morcinka za troskę o czystość naszego kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.

W przyszłą niedzielę, III miesiąca, naszymi ofiarami wspieramy materialnie prace, wykonywane przy naszej świątyni.