Kantorowice 6 III 2022

I Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Zwłaszcza w I części tego okresu, tj. do V Niedzieli Wielkiego Postu, powinniśmy szczególnie skupić się na nawróceniu, zmianie naszego postępowania. Każdy z nas ma jakieś dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania, zmiany zwyczajów czy nawyków.

Dzisiaj kończą się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które rozpoczęliśmy w Środę Popielcową, ale czas pokuty Kościoła trwa nadal.

Kończy się też Tydzień Trzeźwości, ale może warto pociągnąć go jeszcze dłużej np. przez cały Wielki Postu w duchu ekspiacji za tych, którzy codziennie nadużywają alkoholu.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Po południu o 17,15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Jutro wspominamy święte męczennice Perpetuę i Felicytę, we wtorek św. Jana Bożego, zakonnika, a w środę św. Franciszkę Rzymiankę.

W piątek o 16,30 Różaniec za zmarłych z wypominkami, o 17,00 Droga Krzyżowa, następnie Msza św. za zmarłych wypominanych.

Chciałem, jak co roku, ogłosić naszą parafialną wielkopostną akcję pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Produkty żywnościowe można przynosić przez cały Wielki Post aż do końca Tygodnia Miłosierdzia po świętach i zostawić przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Nie pozostańmy obojętni na ludzką biedę. Pamiętajmy o biedniejszych od nas.

Od następnej niedzieli będziemy też rozprowadzać baranki wielkanocne Caritasu w cenie przynajmniej 7 zł.

Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 3 do 6 kwietnia.

Dzisiaj po Mszach świętych przed kościołem, według zapowiedzi, zbierane są ofiary pieniężne na pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy.

Natomiast Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o zgłaszanie ilości miejsc gotowych na przyjęcie w swoich domach Uchodźców z Ukrainy. Można to uczynić bezpośrednio u mnie, lub wskażę gdzie to zrobić.+

Ponadto dary materialne, jako pomoc dla Ukrainy można przekazywać w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie osiedle Zgody 18, całodobowo.

Bardzo dziękuję rodzinie Smaga i Piechówka z os. G. Morcinka za troskę o czystość naszego kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.