Kantorowice 30 I 2022

IV Niedziela Zwykła

Jutro św. Jana Bosko, kapłana.

W środę święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej. To święto przenosi nas ostatni raz w klimat Bożego Narodzenia. Kończy się czas śpiewania kolęd.

Msze św. o godz. 8,00  17,00 i 18,00. Poświęcenie gromnic podczas wszystkich Mszy św. Na Mszę św. o 18,00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i ze świecami.

W Kościele powszechnym tego dnia obchodzony jest XXVI Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Częścią ofiar z Mszy św. wesprzemy zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat.

A w naszej wspólnocie przypada 28 rocznica erygowania naszej Parafii.

        W czwartek św. Oskara, biskupa i św. Błażeja biskupa i męczennika z IV wieku, patrona od chorób gardła. Z tej okazji odbędzie się poświęcenie świec i błogosławieństwo nimi wiernych.

Jest to zarazem I czwartek miesiąca, dzień w którym dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Prosimy o nowe i święte powołania. Po Mszy św. Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

        W I piątek miesiąca od godz. 9,00 odwiedziny chorych i starszych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź święta od 16,00. Po Mszy św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa spotkanie do bierzmowania.

        W sobotę św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Jest wzywana jako orędowniczka kobiet karmiących i tych, które zmagają się z chorobami piersi. Po Mszy św. poświęcenie chleba i wody.

Z racji I soboty miesiąca szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Podczas nabożeństwa po Mszy św. modlimy się w intencji rodzin oczekujących potomstwa.

        W niedzielę św. Pawła Miki i jego Towarzyszy, pierwszych męczenników japońskich z XVI wieku.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Bardzo dziękuję rodzinie Zaleńskich i Biesiadów z os. G. Morcinka za cotygodniową troskę o czystość w naszej świątyni. Proszę następne rodziny.

Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” prosi nas dziś o pomoc materialną dla chorego dziecka. Kilka słów powie o tym pani.