Kantorowice 23 I 2022

III Niedziela Zwykła

Dziś obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego.

Jutro św. Franciszka Salezego (1567-1622), biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej.

We wtorek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, jednego z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko sam zechce otworzyć się na łaskę Bożą.

W środę świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów, uczniów i pomocników św. Pawła Apostoła, do których skierował listy zwane „pasterskimi”. A także XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W piątek św. Tomasza z Akwinu (1225-1274), kapłana i doktora Kościoła, dominikanina, wielkiego czciciela Jezusa Eucharystycznego.

W piątek mija pięć lat od uroczystego ingresu abp Marka Jędraszewskiego do Wawelskiej Katedry, czyli kanonicznego objęcia archidiecezji krakowskiej przez nowego pasterza.

Za tydzień Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” prosi nas o pomoc materialną dla chorego dziecka.

Bardzo dziękuję rodzinie Michalików z bloku 21 za troskę o czystość w naszej świątyni. Proszę następne rodziny o troskę o kościół.

Porządek odwiedzin duszpasterskich:

24.I – poniedziałek – od godz. 16,00 – blok 19

25.I – wtorek – od godz. 15,00 – blok 23a i 23b

26.I – środa – od godz. 16,00 – blok 23 (od 1 do 20)

27.I – czwartek – od 16,00 – blok 23  (od 21 do 37)

To już ostatnie dni kolędy. Gdyby ktoś jeszcze chciał indywidualne odwiedziny kapłana, to w tym tygodniu pora na uzgodnienie dogodnego dla siebie terminu. Będzie też możliwość kolędy w następnych tygodniach czy nawet miesiącach.