Kantorowice 26 XII 2021

Święto Świętej Rodziny:

Jezusa, Maryi i Józefa

Dzisiejsze ogłoszenia rozpocznę od podziękowań.

– Dziękuję dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy uczestniczyli w tegorocznych roratach.

– Dziękuję wszystkim za udział w parafialnej akcji zbiórki żywności dla najbardziej potrzebujących.

– Bardzo dziękuję za przygotowanie tegorocznej szopki: Agacie i Mateuszowi Iwasykom, Tomaszowi Kucharskiego a także ministrantom: Bartoszowi Wyczesanemu, Olafowi Stefańczykowi, Szymonowi Wyczesanemu i innym.

– Dziękuję rodzinom: Gazdowicz, Kachel i Winkler z os. G. Morcinka za przedświąteczne porządki w naszej świątyni. Proszę następne rodziny.

– Dziękuję za wszystkie życzenia świąteczne, które dotarły do mnie różnymi drogami: ustnie, telefonicznie, przez smsy i mailowo.

– Nade wszystko dziękuję wszystkim, którzy w przedświątecznej bieganinie znaleźli czas na to, co najważniejsze: oczyścili swoje sumienia w sakramencie pokuty i przyjęli nowonarodzonego Jezusa do swojego serca w Komunii świętej. W Boże Narodzenie na wszystkich 5 Mszach  św. rozdałem łącznie 261 Komunii świętych (rok temu 233, ale w poprzednich latach rozdawałem prawie 500! Komunii świętych).

Pozostałe ogłoszenia: Dziś też przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Na Mszy św. o 9,00 poświęcenie owsa.

Jutro święto Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. o 8,00 poświęcenie wina. Zachęcam do skosztowania go jako lekarstwa.

We wtorek święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W piątek św. Sylwestra, papieża. W ostatni dzień roku kalendarzowego, zapraszam na godz. 17,00 na Mszę świętą z kazaniem, podsumowującym mijający rok Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co Go przepraszać.

Metropolita Krakowski na najbliższy piątek na terenie archidiecezji krakowskiej udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.

W sobotę pierwszy dzień Nowego Roku, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to zarazem 55 Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Do życia w pokoju powinniśmy dążyć przede wszystkim w naszych rodzinach, w miejscu pracy, w szkole i w naszym sercu.

Przypominam, zwłaszcza tym, którzy nie będą spać przez całą noc, że tego dnia należy uczestniczyć we Mszy św., bo jest to święto obowiązkowe.

Z racji I soboty miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi i modlimy się w intencji rodzin oczekujących potomstwa.

W niedzielę świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła, żyjących w IV wieku.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro rozpoczynam odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. To wyjątkowa okazja spotkania i rozmowy całej rodziny ze swoim duszpasterzem.

Stół powinien być nakryty białym obrusem, na nim Pismo święte, woda święcona i zapalone świece. Dzieci i młodzież szkolna powinni mieć przygotowane do wglądu zeszyty do religii, indeksy katechizacji i indeksy do bierzmowania. Woda święcona przez cały rok jest dostępna w zbiorniku po lewej stronie przy drzwiach wejściowych do kościoła.

Bardzo proszę, aby każdego dnia ktoś przyjechał po księdza, a po kolędzie odwiózł na plebanię, zwłaszcza gdy idzie o dalsze rejony Parafii.

Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, to proszę o zgłoszenie tego np. w zakrystii, tak, byśmy wspólnie mogli ustalić dogodny czas.

Oczywiście kto nie chce przyjęć księdza po kolędzie z jakiegokolwiek powodu to proszony jest o poinformowanie o tym fakcie ministrantów, którzy pójdą przed księdzem lub po prostu nie otwieranie drzwi, jak zresztą bywało to w poprzednich latach.

Porządek odwiedzin duszpasterskich

27.XII – poniedziałek – od godz. 13,00 – ul. Zakole (od r. Zyburów do r. Brosiów)

28.XII – wtorek – od godz. 13,00 – ul. Zakole (od r. Brosiów do r. Bielów)

29.XII – środa – od  godz. 13,00 – ul. Kantorowicka ( od r. Hutyrów do r. Nowaków nr 147)

30.XII – czwartek – od godz. 13,00  – ul. Kantorowicka (od r. Magierów nr 149 do r. Raźnych nr 171)

2.I – niedziela – od  godz. 12,30 – Zastów 190 – blok socjalny

3.I – poniedziałek – od godz. 16,00  – ul. Kantorowicka nr 125 i 127

Cały porządek kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i znajduje się na stronie internetowej Parafii www.kantorowice.pl.