Kantorowice 19 XII 2021

IV Niedziela Adwentu

Po Mszy św. o 7,30 poświęcimy szopki, żłóbki i figurki Dzieciątka Jezus oraz sianko na stół wigilijny. Sianko proszę sobie zabrać do domu.

W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek po południu odbędzie się adwentowa spowiedź przedświąteczna w godzinach od 15,00 do 18,00 z przerwą od 16,30 do 17,00. Proszę, nie zapomnijmy o naszym osobistym spotkaniu z Chrystusem w sakramencie pokuty i o tym, żeby naprawdę narodził się w naszym sercu przez przyjęcie Go w Komunii świętej w czasie świąt.

W związku ze spowiedzią roraty w tym dniu wyjątkowo będą o godz. 18,00.

W piątek Wigilia Bożego NarodzeniaOstatnie roraty o godz.8,00.

W piątek też kończy się nasza parafialna akcja pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne Caritasu oraz poświęcone opłatki wigilijne.

Zachęcam do godnego przeżycia Wieczerzy Wigilijnej i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, wspólna modlitwa, łamanie się poświęconym opłatkiem i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Otwórzmy dla przychodzącego Chrystusa jak najszerzej nasze serca, domy i rodziny.

O północy Pasterka. Zapraszam do licznego udziału, aby być pierwszymi, którzy przywitają nowonarodzonego Zbawiciela. Podczas Pasterki, jak co roku, zebrane ofiary są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS.

W Boże Narodzenie od godz. 12,00 chciałbym odwiedzić chorych i starszych w domach, ale tylko tych, którzy zostaną zgłoszeni.

W niedzielę, w drugi Dzień Narodzenia Pańskiego Święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Pomimo różnych trudności, św. Józef i Maryja potrafili w swoim życiu całkowicie zawierzyć Panu Bogu. Dlatego też ta Rodzina jest dla nas przykładem i wzorem do pokonywania codziennych trudności w naszych rodzinach.

W tym dniu przypada także tradycyjnie święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Po Mszy św. o 9,00 poświęcenie owsa. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W poniedziałek po świętach rozpocznę wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Zacznę od ul. Zakole.

Bardzo dziękuję rodzinie Pawlikowskich i Wielgusów z os. G. Morcinka za troskę o porządek i czystość w naszej świątyni. Proszę następne rodziny.

W piątek w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Mieczysława Brosia z ul. Zakole, męża pozostałej Janiny. Miał 82 lata.