Kantorowice 12 XII 2021

III Niedziela Adwentu

Przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z języka łacińskiego oznacza: „Radujcie się”. Jesteśmy dziś zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi, aby nas zbawić.

Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej troski o własną rodzinę. Rodzina jest pierwszym i podstawowym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

Jutro św. Łucji, dziewicy i męczennicy z czasów cesarza Dioklecjana, patronki niewidomych i chorych na oczy.

Jutro też przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

We wtorek św. Jana od Krzyża, karmelity, żyjącego w XVI w, jednego z największych mistyków i teologów duchowości.

Od piątku 17 grudnia rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do świętowania Narodzenia Pańskiego. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa. Ale Boże Narodzenie to nie tylko historyczne przyjścia Chrystusa, lecz nade wszystko nasze osobiste spotkanie z Nim.

By lepiej przygotować się do przeżywania tej wielkie tajemnicy, jaką jest Narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, zapraszam na Msze św. roratnie, które są odprawiane w tygodniu o 17,00, a w niedziele o 7,30. Na Roratach od czwartku odprawiana będzie Nowenna do Dzieciątka Jezus.

W piątek po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 7,30 poświęcenie sianka na stół wigilijnyszopek, żłóbków i figurek Dzieciątka Jezus.

W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, nasze ofiary przeznaczymy na prace wykonane w tym roku przy kościele.

Równocześnie chciałem przypomnieć, że co roku od kilku lat odbywała się ogólnoparafialna zbiórka ofiar w domach i mieszkaniach na cele inwestycyjne Parafii. W tym roku też była zaplanowana na kwiecień, ale w związku z pandemią nie odbyła się ani wtedy, ani w późniejszym terminie. Był to co roku spory zastrzyk gotówki na różne prace remontowo-budowlane. W tym roku tych pieniędzy nie ma, a jednocześnie w ciągu roku trwały prace przy ogrodzeniu. Stąd część wykonanych prac jest niewypłacona.

Zwracam się więc z prośbą do Parafian, ludzi dobrej woli, o wsparcie tych inicjatyw, tak jak w poprzednich latach, ale tym razem ofiarami w kopertach na tacę lub na konto parafialne, jeżeli chcecie i możecie. Bóg zapłać!

Ponadto chciałem poinformować, że w ramach ogólnopolskiego programu „Polska bezgotówkowa” w zakrystii i w kancelarii znajduje się terminal płatniczy, gdzie przy pomocy karty bankomatowej również można złożyć ofiarę za jakąkolwiek posługę duszpasterską.

Jeszcze do Wigilii włącznie trwa nasza parafialna akcja pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Można też jeszcze nabyć świecę wigilijną Caritasu. Jak również poświęcone opłatki wigilijne w zakrystii lub przy wychodzeniu z kościoła.

Niestety urwał się łańcuch sprzątających kościół na os. G. Morcinka. Nikt nie przyszedł sprzątać. Teraz jest kolej na blok 13. Zeszyt jest w zakrystii.

W przyszłą niedzielą, 19 grudnia, o godz. 15,00 Stowarzyszenie Przyjaciół Zesławic i okolicy Bez Granic organizuje wspólne ubieranie choinki w ptasim zakątku. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, a szczególnie najmłodszych. Za przyniesione ozdoby czekają słodkie nagrody.