Kantorowice 5 XII 2021

II Niedziela Adwentu

Dziś, w II Niedzielę Adwentu, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze, tam żyjących.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Msze św. roratnie codziennie o 17,00, a w niedziele o 7,30. Zapraszam do uczestnictwa.

Jutro św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Spróbujmy choć trochę go naśladować.

We wtorek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8,00  17,00 i 18,00. Na Mszy św. o 18,00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.

Po każdej Mszy św. odmówimy Tekst Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi na zakończenie Roku Świętego Józefa.

W tym dniu między godziną 12 a 13 w wielu kościołach organizowana jest „Godzina Łaski” i bardzo wielu wiernych przychodzi na modlitwę.

U początków „Godziny Łaski” są objawienia Matki Bożej we włoskim Montichiari – Fontanelle. Najszerzej z tych objawień znana jest prośba Maryi, by w dzień jej Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia, obchodzono Godzinę Łaski. Matka Boża, objawiając się 8 grudnia 1947 r., powiedziała:

“ Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świataDzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski…”

Forma modlitwy w Godzinie Łaski jest dowolna. Szczególnie ważna jest modlitwa za grzeszników, i uczczenie Maryi jako Róży Mistycznej i Matki Kościoła. Na prośbę Parafian nasz kościół od 12,00 do 13, 00 będzie otwarty.

 W czwartek św. Jana Diego.

W piątek Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.

Z racji II piątku miesiąca, o 16,30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami i Msza św. ofiarowana za zmarłych wypominanych.

W niedzielę Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.

Rozprowadzamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże w cenie nie mniej niż 13 zł., małe przynajmniej 7 zł.

Opłatki wigilijne w tym roku będą rozprowadzane tylko w kościele. Można je nabyć w zakrystii lub od ministrantów przy wychodzeniu z kościoła. Pamiętajmy, że ofiary składane z tej okazji są częścią  wynagrodzenia dla pracowników kościelnych za ich całoroczną pracę w kościele. Za chwilę opłatki zostaną poświęcone.

Bardzo dziękuję rodzinom: Kulpa i Kolarz z bloku 11 z  os. G. Morcinka za troskę o porządek i czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny.

Stowarzyszenie Nasze Kantorowice serdecznie zaprasza wszystkie dzieci duże i małe na błonie przy ul. Zakole w Kantorowicach dziś na godzinę 16,45, by wspólnie ubrać choinkę i raczyć się słodyczami.