Kantorowice 28 XI 2021

I Niedziela Adwentu

         W dzisiejszą, I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa. Jest on trzecim rokiem trzyletniego cyklu pt. „Eucharystia daje życie.”

        Adwent to czas radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem. Pierwsza jego część (do 16 grudnia) kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga (od 17 grudnia) ku Bożemu Narodzeniu.

        Wieniec adwentowy z 4 świecami, symbolizuje 4 tysiące lat oczekiwania i 4 niedziele Adwentu. Patronkę Adwentu – Maryję, symbolizuje świeca, zwana roratką.

        Zapraszam do uczestnictwa w roratach codziennie o 17,00, a w niedziele o 7,30 dorosłych, młodzież oraz dzieci z zapalonymi lampionami.  Dobrze przeżyjmy ten wyjątkowy czas.

We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła.

I czwartek po Mszy św. „Godzina święta” – Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której dziękujemy Bogu za dar Jego obecności i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek św. Franciszka Ksawerego, jezuity, jednego z największych misjonarzy Dalekiego Wschodu. Żył w XVI wieku.

I piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od godz. 9,00. Spowiedź święta od 16,00. O 17,00 Msza św. roratnia z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i spotkanie do bierzmowania.

W sobotę św. Barbary, patronki górników.

W I sobotę miesiąca zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi i modlimy się w intencji rodzin oczekujących na urodziny dziecka.

W II niedzielę Adwentu obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Po Mszy św. o godz. 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Od dziś rozprowadzamy świece wigilijne Caritasuduże w cenie przynajmniej 13 zł i małe w cenie nie mniej niż 7 zł.

W okresie Adwentu, jak w poprzednich lat, organizujemy pomoc żywnościową dla najbardziej potrzebujących. Artykuły spożywcze, nie psujące się, można przynosić aż do Wigilii włącznie i zostawić przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

Bardzo dziękuję rodzinie Soczek i Gajda z os. G. Morcinka za troskę o czystość kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.

Przy wychodzeniu z kościoła proszę zabrać dla siebie czy dla znajomych nowy numer lokalnego pisma dla mieszkańców Zesławic i Kantorowic pod tytułem OZI ZIK.