Kantorowice 7 XI 2021

XXXII Niedziela Zwykła

        Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

        We wtorek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest matką i głową wszystkich kościołów. Jest też katedrą papieża i Rzymu.

W środę św. Leona Wielkiego (ok. 400-461), papieża i doktora Kościoła.

W czwartek św. Marcina z Tours (316-397), żołnierza rzymskiego, który po przyjęciu chrztu prowadził życie mnicha, potem został biskupem.

       W czwartek mamy też narodowe święto: 103 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po 123 latach od rozbiorów, dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię, w 1918 roku Polska stała się krajem wolnym i niepodległym. O godz. 17,00 na Msza św. podczas której będziemy się modlić o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

W piątek św. Jozafata (1580-1623), biskupa i męczennika.

O 16,30 Różaniec z wypominkami i Msza św. żałoba za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

W sobotę świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (†1003), eremitów i misjonarzy, działających za Bolesława Chrobrego. Są oni pierwszymi świętymi polskimi męczennikami.

W niedzielę będziemy przeżywać V Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14, 7). Szczegóły dotyczące przeżywania w Krakowie wydarzeń z nim związanych, znajdują się na plakacie pod chórem. Z tej okazji, za tydzień po wszystkich Mszach św. odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc ubogim, o którą prosi Metropolita Krakowski. Zachęcam do ofiarności.

        W niedzielę będziemy również obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

       Bardzo dziękuję rodzinie Bednarek i Stępak z Zesławic – domów, za troskę o czystość naszej świątyni w mijającym tygodniu. Zdaje się, że są to ostatnie rodziny z tego osiedla, zatroskane o czystość Domu Bożego. Gdyby jednak ktoś został pominięty, to bardzo proszę zgłosić się dziś w zakrystii.

Teraz sprawę czystości naszej świątyni oddajemy w ręce mieszkańców Zesławic – bloków. Bardzo proszę, aby żadna rodzina nie uchylała się od tej powinności wobec swojego kościoła i Parafii. Jeżeli ktoś z jakiegoś powodu nie może, to może znaleźć sobie kogoś na zastępstwo. Proszę również, by do sprzątanie nie przychodziły więcej niż dwie rodziny. Trzeba też poinformować wcześniej o jakiej porze ktoś zamierza przyjść sprzątać. Zaczynamy od bloku 9.

Na cmentarzu w Grębałowie w czwartek odbył się pogrzeb śp. Anny Czerneckiej z bloku 229 z ul. Kantorowickiej, żony pozostałego Roberta. Miała 52 lata. Natomiast w piątek śp. Genowefy Zychowskiej z bloku 17, żony pozostałego Mariana. Miała 65 lat.