Kantorowice 24 X 2021

XXX Niedziela Zwykła

W dzisiejszą niedzielę obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Z tej okazji gościmy w naszej Parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze dzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt, którego celem jest pomoc w dożywieniu dzieci ulicy w slumsach Amazonii (Brazylia).

Powoli dobiega końca październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Dziś różaniec o 17,30, a w tygodniu po Mszy św. o 17,00. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszam w tym tygodniu szczególnie dzieci i młodzież, których do tej pory prawie nie było widać na różańcu:                                                                                                           – jutro klasy I, II i III   – we wtorek klasy IV i V   – w środę klasy VI i VII          – w czwartek klasy VIII   – w piątek młodzież szkół średnich. W niedzielę zakończenie nabożeństw różańcowych.

        W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem różańcowym.

       W czwartek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Szymon był określany jako „gorliwy”. Natomiast Juda z przydomkiem „Tadeusz” czyli „odważny” jest wzywany jako patron od spraw beznadziejnych.

        Przed nami pierwsze dni listopada. Zawsze pamiętajmy o miejscu spoczynku naszych zmarłych, gdyż – jak wierzymy – w zmartwychwstaniu będzie uczestniczyć nie tylko nasza dusza, lecz również ciało. Słowa te wypowiadamy za każdym razem, gdy odmawiamy wyznanie wiary. Mówimy wtedy: „Wierzę… w ciała zmartwychwstanie”. Stała troska o groby naszych bliskich jest wyrazem tej właśnie wiary.

Bardzo dziękuję za ofiary z 3 niedzieli października na ogrzewanie kościoła. Na tacę złożyliście 1 155 zł i 13 gr, a w 60 kopertach 5 460 zł. Bóg zapłać!

        Bardzo dziękuję rodzinie Szczodraków, Przepiórków i Kaczorowskich z Zesławic – domów za troskę o czystość naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny z tego osiedla.