Kantorowice 17 X 2021

XXIX Niedziela Zwykła

 Trwa październik– miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w tygodniu po Mszy św., a w niedziele o 17,30.

 Od jutra przez okres jesienno – zimowy Msza św. wieczorna w dniu powszednie będzie odprawiana o godz. 17,00. Niedziela pozostaje bez zmian.

Jutro święto św. Łukasza, Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Naszą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

We wtorek bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.

        W środę uroczystość św. Jana Kantego (1390-1473), kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa.

        W piątek uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona Województwa Małopolskiego. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

       W najbliższą niedzielę, 24 października, w Kościele będzie obchodzony Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Z tej okazji będziemy gościć w naszej Parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt, którego celem jest pomoc w dożywieniu dzieci ulicy w slumsach Amazonii (Brazylia).

Bardzo dziękuję rodzinie Grabskich  z ul. Jeziorany za troskę o czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny.

W piątek o godz. 11,40 na cmentarzu w Batowicach odbędzie się pogrzeb śp. Mateusza Węglarza, męża pozostałej Katarzyny, z bloku 80c z ul. G. Morcinka. Miał 35 lat.