Kantorowice 10 X 2021

XXVIII Niedziela Zwykła

Obchodzimy dziś w naszej ojczyźnie XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”W ramach obchodów tego Dnia odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może po Mszy św. złożyć swoją ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła. Równocześnie częścią tych ofiar wesprzemy dekanalny i diecezjalny fundusz młodzieżowy.

Trwa październik– miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o 18,00, a w niedziele o 17,30.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro św. Jana XXIII, papieża.

We wtorek bł. Jana Beyzyma, kapłana, apostoła trędowatych na Madagaskarze.

W środę bł. Honorata Koźmińskiego (1829-1916), kapłana, który dał początek licznym zgromadzeniom bezhabitowym.

W czwartek św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy, której zawdzięczamy nabożeństwo I piątków miesiąca.

W czwartek naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy życzliwością i modlitwą nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty.

W piątek św. Teresy od Jezusa (1515-1582), dziewicy, zakonnicy i doktora Kościoła, wielkiej mistyczki, która zreformowała zakon karmelitański.

Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z różańcem.

W sobotę św. Jadwigi Śląskiej (1174 lub 1179-1243), żony Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia.

W tym dniu,16 października, przypada 43 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra.

W niedzielę św. Ignacego Antiocheńskiego (†ok. 117), biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty i następcy św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria).

W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary na tacę i w kopertach przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

Bardzo dziękuję rodzinie Poznańskich z Zesławic – domów za troskę o czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny z tego osiedla.