Kantorowice 3 X 2021

XXVII Niedziela Zwykła

Po Mszy św. o 9,00 odbędzie się uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z Procesją Eucharystyczną do 5 ołtarzy. Zapraszam wszystkich do udziału i wspólnej modlitwy.

Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w 2 niedzielę miesiąca.

Dziś nie będzie już nabożeństwa różańcowego po południu.

Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszym kościele w niedziele o 17,30 a w tygodniu po Mszy św. Zachęcam do odmawiania tej modlitwy także w rodzinach.

Jutro św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów, patrona ekologów.

We wtorek św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

I czwartek miesiąca, to dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołanie. W tych intencjach będziemy się modlić podczas różańca.

W czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi, odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. W naszej Parafii są trzy Róże Różańcowe Kobiet.

W piątek dzień szczególnej pamięci o naszych zmarłych. O godz. 17,45 wypominki roczne, następnie Msza św. za zmarłych  wypominanych i różaniec w ich intencji.

W sobotę bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

W sobotę VI Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Rozpoczęcie o 9,00. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

W niedzielę będziemy przeżywać  XXI Dzień PapieskiW związku z tym dniem w całej Polsce, również w naszej Parafii odbędzie się przed kościołami zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia dla uzdolnionej młodzieży.

Przez cały październik można zgłaszać wypominki roczne i jednorazowe.

Badanie praktyk religijnych w naszej Parafii z ubiegłej niedzieli wypadło następująco: we wszystkich 4 Mszach św. wzięło udział łącznie 316 osób (dwa lata temu 436 osób), w tym dziewczynek od 7 roku życia i kobiet 191 (dwa lata temu 250) i chłopców od 7 roku życia i mężczyzn 125 (przed dwoma laty 186). Komunię świętą przyjęło 107 osób (przed dwoma laty 144), z czego kobiet 76, a mężczyzn 31. Na przestrzeni ostatnich jest to tendencja niestety ciągle spadkowa, mimo iż w Parafii przybywa nowych mieszkańców.  Szczegóły są na tablicy ogłoszeń.

Bardzo dziękuję Piotrowi Raźnemu oraz rodzinie Raźnych i Kuleszów z Zesławic domów za troskę o czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny z tego osiedla.