Kantorowice 26 IX 2021

XXVI Niedziela Zwykła

Rocznica konsekracji kościoła

         Dziś w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy I rocznicę konsekracji naszego kościoła. Zechciejmy dziś dziękować Bogu za dar zarówno miejsca, gdzie możemy się gromadzić, jak też za to, że jesteśmy częścią wspólnoty Kościoła Chrystusowego.

        Po Mszy św. o 9,00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy dziękczynne Te Deum.

Nasz kościół został zbudowany w latach 1984 – 86 staraniem ówczesnego Proboszcza Parafii Raciborowice ks. Stanisława Migasa, a poświęcony 12 marca 1989 roku przez ks. bpa Kazimierza Nycza. Natomiast samodzielna Parafia powstała 2 lutego 1994 roku. 27 września ubiegłego roku metropolita krakowski ks. arcybiskup Marek Jędraszewski dokonał konsekracji kościoła. Dzisiaj w naszym kościele można zyskać odpust zupełny nawiedzając kościół, modląc się w nim i spełniając zwykłe warunki odpustu.

Również dzisiaj z polecenia abp. Marka Jędraszewskiego obchodzony jest po raz pierwszy Archidiecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież.

Ponadto dziś odbywa się ogólnopolskie badanie praktyk religijnych  dominicantes i comunicantes tzn. obecnych na Mszy św. i przyjmujących Komunię św.

Dziś też obchodzony jest 107. Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców.

        Jutro św. Wincentego a Paulo (1581-1660), kapłana, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek.

Jutro przypada 933 rocznica translacji (przeniesienia) relikwii św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel (1088 rok).

We wtorek św. Wacława, męczennika. Na Wawelu uroczystość patrona katedry.

We środę święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W czwartek św. Hieronima (ok. 345-419), kapłana, doktora Kościoła. Zawdzięczamy mu tłumaczenie Pisma Św. na język łaciński.

W piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewicy i doktora Kościoła, patronki misji katolickich.

W piątek rozpoczyna się miesiąc październik, poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie w dni powszednie po Mszy św., a w niedzielę przed Mszą św. wieczorną tj. o godz. 17,30. Zachęcam do udziału w nich dzieci, młodzież i dorosłych, by powierzać Matce Bożej swoje małe i duże sprawy.

W I piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od 9,00.

Wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania zapraszam od 17,00.

O 18,00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusaróżaniec i spotkanie do bierzmowania.

W piątek o godz. 19,30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

W sobotę wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Każdego dnia polecajmy się opiece tego Bożego wysłannika.

W sobotę podczas nabożeństwa modlimy się również za rodziców oczekujących urodzenia dziecka z racji I soboty miesiąca.

W niedzielę po Mszy św. o 9,00 odbędzie się  w naszej Parafii uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z Procesją Eucharystyczną do 5 ołtarzy wokół kościoła. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, młodzież do feretronów, panie ze świecami, panów do baldachimu i chorągwi, a wszystkich do udziału i modlitwy. W tym dniu nie będzie już nabożeństwa różańcowego po południu.

O objęcie patronatu nad poszczególnymi ołtarzami proszę:

– ołtarz I – Młodszą Różę Kobiet z Kantorowic

– ołtarz II – Starszą Różę Kobiet z Kantorowic

– ołtarz III – Różę Kobiet z Zesławic

– ołtarz IV – Dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii Świętej

– ołtarz V – Młodzież, zwłaszcza przygotowującą się do Bierzmowania

Bardzo dziękuję rodzinie Dalachów i Kawulów z Zesławic – domów jednorodzinnych za troskę o czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny z tego osiedla.

        Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w miniony poniedziałek wzięli udział w naszej parafialnej pielgrzymce do Mogiły, a szczególnie tym, którzy na pielgrzymi szlak wybrali się pieszo.

Stowarzyszenie charytatywne Dobrosław prosi nas dziś o wsparcie finansowe dla chorej Karoliny.

Jutro o 13,00 na cmentarzu w Grębałowie będzie pogrzeb śp. Teresy Czerwickiej z bloku 229 z ul. Kantorowickiej. Miała niespełna 61 lat.