Kantorowice 19 IX 2021

XXV Niedziela Zwykła

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Środków Społecznego Przekazu, którymi są prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.

W poniedziałek świętych Andrzeja Kim Taegon (†1839), kapłana koreańskiego, Pawła Chong Hasang, kleryka koreańskiego, i Towarzyszy, którzy ponieśli śmierć męczeńską  podczas prześladowań chrześcijan w XIX wieku.

Jutro zapraszam wszystkich Parafian na XVI już Parafialną Pieszą Pielgrzymkę do Mogiły. Wyruszamy od kościoła o godz. 15,00. Mamy do przebycia niewiele ponad 7 km. Na wysokości restauracji Błękitna Laguna wejdziemy w ul. Wańkowicza i przez Krzesławice dojdziemy do Mogiły. O godz. 17,00 będzie Droga Krzyżowa w ogrodzie, a o 18,00 Msza św. z uczczeniem relikwii krzyża świętego. Tych, którzy nie mogą iść pieszo, zapraszam, by dojechali do Mogiły.

We wtorek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W środę bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek św. ojca Pio z Pietrelciny (1887-1968), kapłana, kapucyna, jednego z najbardziej znanych współczesnych świętych. Naznaczony fizycznie stygmatami Męki Pańskiej, stał się wielkim duszpasterzem, spędzając długie godziny w konfesjonale. Eucharystię celebrował zawsze z wielkim namaszczeniem i bywało, że trwała ona długie godziny. Nie rozstawał się również nigdy z różańcem.

W piątek w kościele ss. Prezentek w Krakowie wspomnienie Najświętszej Maryi Panny od Wykupu Niewolników (Matki Wolności).

        W sobotę odbędzie się XII Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca do Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Rozpoczęcie o godz. 10,00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

W niedzielę świętych męczenników Kosmy i Damiana. Są patronami aptekarzy.

W niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać uroczystość I Rocznicy Konsekracji naszej świątyni parafialnej. Będziemy gościć ks. dra Stanisława Mieszczaka, który w tamtym roku podczas misji świętych przygotowywał nas do konsekracji. Po Mszy św. o 9,00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odśpiewamy dziękczynne Te Deum.

Również w najbliższą niedzielę odbędzie się ogólnopolskie badanie praktyk religijnych tzw. dominicantes i comunicantes tzn. obecnych na Mszy św. i przyjmujących Komunię św.

Ponadto w przyszłą niedzielę Stowarzyszenie charytatywne Dobrosław prosi nas kolejny ras o wsparcie finansowe, tym razem dla chorej Karoliny.

Abp. Marek Jędraszewski w Liście skierowanym do wszystkich Parafii ogłosił Archidiecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież, który będzie obchodzony co roku we wrześniu w okolicy święta św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. W niedzielę 26 września obchodzić będziemy pierwszy taki Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcam do objęcia swoją modlitwą młodych naszej Parafii i Archidiecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Natomiast za dwa tygodnie po każdej Mszy św. będzie także możliwość złożenia ofiar, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej Parafii, dekanacie i diecezji.

        Dziękuję rodzinie Raźnych z ul. Jeziorany za troskę o czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny.

Przypomnienie: Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Klub Mirage organizuje w czwartek 30 września wycieczkę do Wadowic i Kalwarii „Sladami Ojca świętego”. Zapisy przyjmuje Klub Zakole w godzinach pracy klubu do dnia 21 września (wtorek) do godz. 19.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

I jeszcze jedno ogłoszenie z Klubu:  W dniu 26 września w godzinach 14 – 17 odbędzie się  w Klubie Zakole impreza w ramach jubileuszu 30-lecia Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta.

W programie warsztaty plastyczne, ceramiczne, krawieckie, taneczne i pokazy chemiczne. Będzie również pokaz chodzenia na szczudłach i balony dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy.