Kantorowice 5 IX 2021

XXIII Niedziela Zwykła

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbywa się dzisiaj XXIX Pielgrzymka Rodzin.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

W środę przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane też w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej. Po Mszy św. poświęcenie ziarna przeznaczonego do siewu.

W czwartek bł. Anieli Salawy, dziewicy.

W piątek o 17,30 różaniec za zmarłych, połączony z wypominkami. Po nim Msza św. żałobna ofiarowana za zmarłych wypominanych.

W niedzielę wspomnienie Najświętszego Imię Maryi, ustanowione na podziękowanie Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683. Tego dnia dziękujemy za ocalenie Polski i Europy przed inwazją islamu.

        W niedzielę rozpoczyna się X Tydzień Wychowania.

Bardzo dziękuję rodzinie Samborskich i Rzeźników z ul. Kantorowickiej za troskę o czystość naszej świątyni. Proszę następne rodziny z tego osiedla.

W czwartek odbył się pogrzeb śp. Teresy Łagosz z bloku 13, żony pozostałego Józefa. Przeżyła 81 lat.

Klub Zakole rozpoczął w nowym roku szkolnym nabór na zajęcia kontynuowane z ubiegłego roku oraz kilka nowości. Zajęcia są dla wszystkich: od małych dzieci, poprzez młodzież, osoby dorosłe do seniorów. Zapisy można robić osobiście, telefonicznie lub drogą elektroniczną. Serdecznie zapraszamy.