Kantorowice 22 VIII 2021

XXI Niedziela Zwykła

Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi PannyKrólowej. Polecajmy Jej naszą Ojczyznę i nasze rodziny, sprawę trzeźwości naszego narodu i inne problemy społeczeństwa polskiego.

Jutro św. Róży z Limy, dziewicy.

Jutro obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Dzień ten nawiązuje do daty podpisania wrogiego Polsce paktu Ribbentrop–Mołotow, z 23 sierpnia 1939 roku. W naszym narodzie możemy się doliczyć całych zastępów ludzi, prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Z tej okazji modlimy się za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

We wtorek święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

W środę św. Ludwika, króla i św. Józefa Kalasantego, kapłana. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu szczególnie dziękujemy Bogu za dar Matki, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Podczas Mszy św. odmówimy Akt zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

Episkopat Polski zachęca też, by w tę uroczystość  włączyć się w inicjatywę Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Tamtejsi chrześcijanie potrzebują naszego wsparcia!

W piątek św. Moniki, matki świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia syna. Jest ona wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci, wybierających niewłaściwe drogi w życiu.

W sobotę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła (354-430), syna św. Moniki. Po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem.

W sobotę 49 Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło – Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W niedzielę przypada wspomnienie Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, który zginął, broniąc nierozerwalności małżeństwa. Jan nigdy nie odstąpił od wzywania do przemiany życia, nawet jeśli w ostateczności stracił przez to swoje życie. Na ile my jesteśmy gotowi unikać wygodnego kompromisu, gdy chodzi o prawdę i wierność chrześcijańskiej hierarchii wartości?

W niedzielę na mocy postanowienia papieża Franciszka obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

Przed nami ostatnie dni miesiąca trzeźwości, a zarazem ostatnie dni urlopów i wakacji.

Bóg zapłać rodzinie Majkrzak i Ogórek z Pola Wróblowego za troskę o czystość naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny z tego osiedla.

Bóg zapłać za ofiary z ostatniej niedzieli, przeznaczone na prace przy ogrodzeniu kościoła. Na tacę złożyliście 1037 zł. i 10 gr., a w 34 kopertach 2290 zł.