Kantorowice 15 VIII 2021

XX Niedziela Zwykła

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Dzisiejsza uroczystość ukazuje nam wyniesienie naszej ludzkiej natury do chwały nieba.

W Polsce jest znana też jako święto Matki Bożej Zielnej. Dlatego do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione na wszystkich Mszach św. Natomiast na Mszy św. o 11,00 będzie poświęcenie wieńca dożynkowego i bukiecików, przygotowanych przez Stowarzyszenie „Nasze Kantorowice”.

W tę maryjną uroczystość sięgamy również pamięcią do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski obecne i przyszłe losy naszego Narodu.

Jutro św. Stefana Węgierskiego, króla.

We wtorek święto św. Jacka, kapłana, dominikanina, patrona archidiecezji krakowskiej.

W piątek św. Bernarda (1090-1153), opata cystersów w Clairvaux (Francja) i doktora Kościoła, wielkiego myśliciela, teologa, mistyka i czciciela Matki Bożej.

Po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca.

       W sobotę św. Piusa X, papieża, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą.

W niedzielę Najświętszej Maryi PannyKrólowej. Polecajmy Jej naszą Ojczyznę i nasze rodziny, sprawę trzeźwości naszego narodu i inne problemy społeczeństwa polskiego.

Bardzo dziękuję rodzinie nowożeńców za troskę o czystość naszego kościoła. Teraz proszę kolejne rodziny z Pola Wróblowego.