Kantorowice 8 VIII 2021

XIX Niedziela Zwykła

Jutro święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein (1891-1942),dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Żydówki, która odnalazła wiarę w Boga w wieku 30 lat, przyjmując chrześcijaństwo. Zginęła w Auschwitz.

We wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W środę św. Klary (1194-1253),dziewicy. Zafascynowana życiem  św. Franciszka z Asyżu, stała się założycielką zakonu, popularnie zwanego klaryskami. Siostry te prowadzą bardzo surowy tryb życia.

W piątek obchodzimy święto NMP Kalwaryjskiej. Z racji II piątku miesiąca o 17,30 różaniec za zmarłych z wypominkami i Msza św. za zmarłych wypominanych.

W sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbego (1894-1941), franciszkańskiego kapłana i męczennika obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

W niedzielę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Uroczystość ta ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do chwały nieba. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 7,10 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

W Polsce ta uroczystość jest znana też jako święto Matki Bożej Zielnej. Dlatego do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione na wszystkich Mszach św. Natomiast na Mszy św. o 11,00 będzie poświęcenie wieńca dożynkowego i bukiecików, przygotowanych przez Stowarzyszenie „Nasze Kantorowice”.

W tę maryjną uroczystość sięgamy pamięcią do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski obecne i przyszłe losy naszego Narodu.

W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, wspieramy finansowo tegoroczne inwestycje gospodarcze w naszej Parafii, czyli budowę ogrodzenia.

Przypominam, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcam do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu. Mogą to być nie tylko osoby, które spotykamy na ulicy, lecz również nasi domownicy. Nie przymykajmy oczu na takie sytuacje, lecz szukajmy dla nich specjalistycznej pomocy.

W naszej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje są czasem ciężkiej pracy.

Bardzo dziękuję rodzinie Kordków i Półtoraków z ul. Petofiego z Pola Wróblowego za troskę o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Do następnej niedzieli kościół przygotują nowożeńcy.

Jutro w naszym kościele o godz. 12,00 odbędzie się pogrzeb śp. Władysława Chwastka z ul. Zakładowej, męża pozostałej Wiesławy. Miał 80 lata. A o godz. 14,30 pogrzeb śp. Józefa Hołdy z bloku 21, męża pozostałej Wiesławy. Przeżył 76 lat.

Klub Zakole ponawia ogłoszenie o półkoloniach dla dzieci, trwających do końca sierpnia. Na wszystkie tygodnie są jeszcze wolne miejsca. Klub oferuje bardzo atrakcyjny program wraz z wycieczkami. Kontakt osobiście, telefonicznie lub mailowo!