Kantorowice 1 VIII 2021

XVIII Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w 1944 roku.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro w kościołach parafialnych, z racji wspomnienia NMP Anielskiej, można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Aby zyskać ten odpust, trzeba nawiedzić kościół parafialny i odmówić w nim „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” a także spełnić zwykłe warunki odpustu jak: spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.

Jutro przypada 5 rocznica śmierci kardynała Franciszka Macharskiego.

W środę św. Jana Marii Vianneya (1786-1859), kapłana, który swoją modlitwą, ofiarami i postami doprowadził do nawrócenia mieszkańców miasteczka Ars, do którego został posłany, jako proboszcz.

I czwartek miesiąca po Mszy św. Godzina święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W czwartek przypada 11 rocznica śmierci ks. Stanisława Migasa, proboszcza z Raciborowic i budowniczego naszego kościoła.

W piątek święto Przemienienia Pańskiego. Chrystus przed swoją męką chciał umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę.

Jest to zarazem I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych i starszych w domach od 9,00. Od 17,00 zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i do udziału we Mszy św. wynagradzającej.

I sobotę, podczas nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP, modlimy się także za rodziny oczekujące potomstwa.

W niedzielę św. Dominika (ok. 1170-1221), kapłana, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

        Sierpień, to miesiąc ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. Zachęcam do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu.

Sierpień to także miesiąc pielgrzymowania do domu naszej Matki na Jasnej Górze. W piątek wyrusza z Wawelu 41 Piesza Pielgrzymka Krakowska.

Bardzo dziękuję rodzinie Czajów, Paosów i Hutyrów za porządki w kościele w tym tygodniu. Proszę kolejne rodziny.

Jutro o godz. 11,00 na cmentarzu w Grębałowie odbędzie się pogrzeb śp. Filomeny Zbertek z bloku 9, wdowy po śp. Piotrze. Przeżyła 93 lat.

Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Dla innych wakacje są czasem ciężkiej pracy. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa.

Od dnia 2 sierpnia rozpoczynają się w Klubie Zakole półkolonie dla dzieci i trwają do końca sierpnia. Na wszystkie cztery tygodnie są jeszcze wolne miejsca. Klub oferuje bardzo atrakcyjny program wraz z wycieczkami. Jeśli nie macie Państwo pomysłu jak zapewnić dziecku cudowne wakacje – zapraszamy do Klubu Zakole! Kontakt osobiście, telefonicznie lub mailowo!