Kantorowice 18 VII 2021

XVI Niedziela Zwykła

       We wtorek bł. Czesława, kapłana.

        W czwartek święto św. Marii Magdaleny, której zawdzięczmy odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana.

W piątek święto św. Brygidy, zakonnicy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Jej piękne życie żony, matki, a potem zakonnicy jest świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem.

W sobotę św. Kingi, dziewicy (1234-1292), żony polskiego księcia Bolesława V Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich.

W niedzielę przypada święto św. Jakuba Apostoła. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem.

        Tego samego dnia czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim podczas podróży i prosić o opiekę, aby szczęśliwie powrócić do domu!

Z tej racji w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszy św. wzdłuż parkingu odbędzie się błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów. Będziemy się modlić, aby nigdy nie zabrakło nam rozsądku i wyobraźni na drodze.

        Bardzo dziękuję rodzinie Lech i Mazur z ul. Kantorowickiej, oraz rodzinie Zbroja z Batowic za cotygodniową troskę o czystość naszego kościoła. Proszę następne rodziny.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę elektro-śmieci z przeznaczeniem na pomoc Afryce. Zebraliśmy cały samochód ciężarowy.