Kantorowice 11 VII 2021

XV Niedziela Zwykła

   Dziś przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy.

 Jutro św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu (974-1009), biskupa i męczennika.

         We wtorek świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

 W środę św. Henryka, cesarza.

         W czwartek św. Bonawentury (1218-1274), biskupa i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

W piątek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Szkaplerznej). To wspomnienie przypomina nam także o szkaplerzu karmelitańskim. Matka Boża związała z nim obietnicę, że każdego, który będzie go pobożnie nosił, wybawi z czyśćca w pierwszą sobotę po jego śmierci.

         W trzeci piątek miesiąca dzień szczególnej czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia.

         W niedzielę św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

         W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, naszymi ofiarami na tacę i w kopertach wspieramy obecne prace budowlane przy naszym kościele, czyli budowę ogrodzenia.

 Trwając w przygotowaniu do uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego w Archidiecezji Krakowskiej rozpoczyna się dzisiaj nowenna dziewięciu tygodni w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny. Na każdy dzień tygodnia zostały przygotowane cytaty Sługi Bożego i wskazana modlitwa.

  Bardzo dziękuję rodzinie Pasztyła i Niedźwiedź z ul. Kantorowickiej za troskę o czystość w naszym kościele. Proszę następne rodziny z tego osiedla.

          W piątek na terenie naszej Parafii odbędzie się już po raz szósty  zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego tzw. elektro-śmieci, organizowana przez Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” z przeznaczeniem na pomoc misjonarzom w krajach misyjnych w Afryce, o której informowałem w ubiegłą niedzielę.

          Po godz. 15,00 przejedzie samochód przez ul. Zakole, Kantorowicką, Stary Gościniec, Pole Wróblowe, Dłubnię, Zesławice domy i obok siedziby MOPS-u przy bloku 15 i zbierze pozostawiony przy posesjach w widocznym i dostępnym dla samochodu ciężarowego miejscu wspomniany sprzęt.

         Elektro-śmieci zostaną zabrane sprzed plebanii w sobotę po godz. 10,00. Więc gdyby ktoś zapomniał w piątek oddać, to może jeszcze samodzielnie dostarczyć ten sprzęt w sobotę do 10,00.

 Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzę dobrego i owocnego przeżycia tego czasu. Nigdy i nigdzie nie zapominajmy o obowiązku spotkania z Panem Bogiem na Mszy św. niedzielnej.