Kantorowice 27 VI 2021

XIII Niedziela Zwykła

          Po południu o 17,30 nabożeństwo  czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jutro św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

We wtorek Uroczystość świętych Apostołów Piotra i PawłaMsze św. będą o 8,00 i 18,00. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej.

We wtorek przypada 24 rocznica święceń biskupich arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.

Przed nami ostatnie dni miesiąca czerwca, który poświęcony jest Najświętszemu Serca Pana Jezusa. W środę zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszam do udziału, by dziękować Boskiemu Sercu za Jego miłosierdzie wobec nas i wypraszać dla siebie, dla swoich bliskich i dla całego świata potrzebne łaski.

Natomiast lipiec jest tradycyjnie miesiącem Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Przez cały miesiąc po Mszy św. będziemy odmawiać litanię do Krwi Chrystusa.

        I czwartek miesiąca to dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja „Godzina święta” w tej intencji po Mszy św.

       W piątek Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski.

W I piątek miesiąca od godz. 9,00 odwiedziny chorych i starszych w domach. Do skorzystania ze spowiedzi świętej zachęcam od godz.17,00 i do udziału we Mszy św. wynagradzającej.

       W sobotę święto św. Tomasza Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

      W I sobotę podczas nabożeństwa czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny i modlimy się w intencji rodzin oczekujących potomstwa.

        W niedzielę przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie na Wawelu.

        Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Od następnej niedzieli nie będzie już Mszy św. o godz. 12,30. Natomiast na razie pozostanie jeszcze Msza św. o godz. 7,30. Przypominam również że sobotnia Msza św. wieczorna jest już Mszą św. niedzielną.

       Bardzo dziękuję rodzinie Wyczesanych i Bańcyrowskich z ul. Kantorowickiej za troskę o czystość w naszym kościele. Proszę następne rodziny.

       Dzisiaj we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej po Mszach św. przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku pożaru, który miał miejsce w ubiegłą sobotę w Nowej Białej na Spiszu. Abp Marek Jędraszewski apeluje o solidarność z potrzebującymi.

      W środę na cmentarzu w Grębałowie o godz. 11,00 odbędzie się pogrzeb śp. Stanisława Brachy z bloku 229 z ul. Kantorowickiej. Miał niespełna 59 lat.

Dla wielu z nas, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas wypoczynku. Starajmy się mądrze wykorzystać ten okres. Gdziekolwiek będziemy pamiętajmy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wolny życzę udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.