Kantorowice 6 VI 2021

X Niedziela Zwykła

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

O 17,30 Nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

Jutro bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich.

We wtorek św. Jadwigi, królowej.

       Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. W czwartek zakończenie oktawy. Po Mszy św., nabożeństwie i procesji poświęcenie kwiatów i wianków oraz błogosławieństwo małych dzieci.

        W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ta uroczystość to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.

W tym dniu Episkopat Polski ponowi Akt Poświęcenia Polski Sercu Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. z udziałem KEP będzie miała miejsce w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie przy ul. Kopernika. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni są wierni Archidiecezji. Odnowienie Aktu Oddania w tym samym dniu dokona się także w każdej parafii naszej Archidiecezji.

 W piątek przypada też wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

W drugi piątek miesiąca o 17,30 Różaniec za zmarłych, a po nim Msza św. za zmarłych wypominanych.

         Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Przypada wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, kapłana i Towarzyszy.

         W sobotę XV Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na plakacie.

        W niedzielę św. Antoniego z Padwy, kapłan i doktora Kościoła.

Jeszcze raz chciałbym bardzo serdecznie wszystkim podziękować za tegoroczne Boże Ciało: za udział w procesji, za podjęcie się różnych funkcji: mężczyznom, kobietom, młodzieży, dzieciom w strojach pierwszokomunijnych oraz sypiącym kwiaty i dzwoniącym, służbie liturgicznej, rodzinom, które udekorowały swoje mieszkania, Policji za zadbanie o nasze bezpieczeństwo, a zwłaszcza wyznaczonym rodzinom za zorganizowanie się i przygotowanie pięknych ołtarzy. Bóg zapłać.

Bardzo dziękuję nowożeńcom za porządki w kościele i kwiaty. Teraz wracamy ze sprzątaniem na ul. Kantorowicką. Proszę kolejne rodziny.

Informacje Marszałka Województwa Małopolskiego dot. Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego do przekazania wiernym znajdują się na tablicy ogłoszeń.

„Również w tym roku Małopolanie będą mieli okazję wziąć aktywny udział w głosowaniu na pomysły zgłoszone w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Serdecznie zachęcam do włączenia się w to wspólne dzieło i oddania swojego głosu! Głosowanie trwa do 14 czerwca. Każdy mieszkaniec, który ukończył 16 rok życia, może zagłosować za pomocą jednego z trzech sposobów: internetowo, listownie bądź wrzucając kartę do urny. Głosowanie elektroniczne oraz wszelkie dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.bo.malopolska.pl„.