Kantorowice 30 V 2021

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem ostatni dzień na dopełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, o których mówi II i III przykazanie kościelne: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty” oraz „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”.

Jutro obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. To również ostatni dzień maja. O 18,00 Msza św. i zakończenie nabożeństw majowych z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

We wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana JezusaNabożeństwa czerwcowe będą odprawiane codziennie po Mszy św. a w niedziele o 17,30. Zachęcam do uczestnictwa.

We wtorek przypada wspomnienie św. Justyna, męczennika.

W tym dniu mamy też Dzień Dziecka. Pamiętajmy o najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim dbajmy o ich wzrost duchowy i religijny.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Jest to zarazem I czwartek miesiąca, dzień w którym dziękujemy za Sakramenty Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

        W tym roku procesja eucharystyczna przejdzie wokół os. G. Morcinka. Raz jeszcze przypomnę, że o przygotowanie ołtarzy bardzo proszeni są:

I – mieszkańcy bloku 23b

II – mieszkańcy bloku 19

III – mieszkańcy bloku 23, mieszkania od 21 do 37

IV – mieszkańcy bloku 219.

Boże Ciało to święto zobowiązujące nas do uczestniczenia we Mszy św. Główna Msza św. będzie o godz. 9,00. Po niej procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem.

Bardzo gorąco zachęcam wszystkich Parafian do licznego udziału w tej manifestacji religijnej. Dzieci zapraszam do sypania kwiatków i do dzwonienia. Młodzież do niesienia feretronów, Panie do niesienia światła, Panów do baldachimu i chorągwi. Zachęcam do udekorowania okien naszych domów symbolami religijnymi, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Podczas procesji proszę o zachowanie ostrożności. Nie ma ograniczeń co do liczby uczestników, lecz należy zachować dystans między sobą, lub nałożyć maseczkę, zakrywającą usta i nos.

        Pozostałe Msze będą o 7,30 rano, po procesji o 12,30 i o 18,00. Nie będzie natomiast Mszy św. o 11,00. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17,30.

        W tym dniu przypada wspomnienie św. Karola Lwangi i jego towarzyszy (†1886), męczenników z Ugandy w Afryce.

        Do następnego czwartku włącznie trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o 18,00 Msza św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. W niedzielę o 17,30.

I piątek miesiąca od 9,00 rano będę odwiedzał chorych i starszych w domach. Po południu spowiedź święta od 16,00. Msza św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, procesja i spotkanie do bierzmowania.

W sobotę św. Bonifacego, biskupa i męczennika oraz bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy.

I sobotę miesiąca podczas nabożeństwa modlimy się także za rodziców oczekujących na narodziny dziecka.

W niedzielę po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych. Przypada wspomnienie św. Norberta, biskupa.

      Bardzo dziękuję rodzinie Węgrzeckich i Pietruszków z ulicy Kantorowickiej za troskę o czystość w naszym kościele. W tym tygodniu o porządek zadbają nowożeńcy.